TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Geneli Ortak Kazanım ve Değerlendirme Sınavı Başarıyla Yapıldı

İl Geneli Ortak Kazanım ve Değerlendirme Sınavı Başarıyla Yapıldı

          İl Genelinde ortaokul ve lise öğrencilerimize Yönelik Kazanım Ölçme ve Değerlendirme Sınavı yapıldı.

          İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından 5-12’nci sınıflar için İl genelindeki tüm okullarımızda öğrenim gören 67036 öğrenciye yönelik “Ortak Kazanım ve Değerlendirme” sınavı yapıldı.

          Müdürlüğümüzce 2015-2016 eğitim öğretim yılı başında yapılan planlama çalışmalarında öğrencilerimizin kazanımlarının saptanması ve eksik olduğu konuları belirlenmesi için çalışmalar yapılması kararlaştırılmıştır. Alınan karar doğrultusunda Bakanlığımızın ilan ettiği öğretim programlarında belirtilen kazanımlar esas alınarak hazırlanan program eğitim öğretim yılı başında okullara gönderilmiş ve bu program dahilinde il genelindeki tüm okullarda 5-12’inci sınıflara “Ortak Kazanım ve Değerlendirme” sınavı yapılması kararlaştırılmıştır.

          Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturulan ölçme ve değerlendirme birimi tarafından organize edilen sınav sürecindeki tüm aşamalar; sınav sorularının hazırlanması, soru kitapçıklarının ve optik okuyucularının basılması, soru kitapçıklarının ve optik okuyucularının dağıtımı, öğrencilerin tek merkeze toplanmadan kendi sınıflarında (bütün köy ve kasabalar dahil), sınav yapılması 64 kişilik bir ekip tarafından organize edildi. Olağanüstü haller ve özel durumlar dışında kendi sıralarında sınava giren öğrencilerin kendi adlarına düzenlenen optik formlar sayesinde değerlendirme sürecinin sağlıklı bir şekilde tamamlanması hedeflenmiştir. Saat 09:00’da aynı anda yapılan sınavda herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan başarı ile tamamlanmıştır.

 

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.