TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl istihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Valimiz Sayın Cevdet CAN’ın Başkanlığında Yapıldı

İl istihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Valimiz Sayın Cevdet CAN’ın Başkanlığında Yapıldı

Valimiz Sayın Cevdet CAN’ın başkanlığında yapılan toplantıya Belediye Başkan Vekili Mustafa BANDIRMALI, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.

Toplantıda Milli Eğitim Bakanlığınca gönderilen mesleki eğitim çerçeve programlarının işgücü piyasası araştırma sonuçlarına göre il ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenmesi için görüş bildirilmesi, mesleki ve teknik eğitim uygulamalarında ortaya çıkan uyuşmazlıkların çözümüne yardımcı olunması,  il düzeyinde istihdamı koruyucu, geliştirici ve işsizliği önleyici tedbirlerin belirlenmesi ve gereği için ilgili kurum ve kuruluşlara bildirilmesi, işgücü piyasası araştırma sonuçları da dikkate alınarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve kurum tarafından hazırlanan işgücü yetiştirme faaliyetlerine ilişkin planların onaylanması ve bunların uygulama sonuçlarının izlenmesi, mesleki ve teknik eğitimin geliştirilmesine ilişkin tam gün tam yıl eğitim uygulaması ile ilgili görüş bildirilmesi, bu konuların il seviyesinde eksiksiz yerine getirilmesi için gerekli tedbirlerin alınması ve aldırılması konuları görüşüldü.

Toplantıda ayrıca 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında bulunan 31 meslek alanı ve 152 dallar et ve et ürünleri meslek dalı ile pazarlama ve perakende alanında yer alan satış elemanlığı dallarının kapsamdan çıkarılması ile ilgili değerlendirmeler yapıldı.

 

 

19-04-2016

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.