TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali'nin 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Sonu Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali'nin 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Sonu Mesajı

Sevgili öğrencilerimiz,  fedakâr meslektaşlarım ve kıymetli velilerimiz,

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönemi bugün tamamlandı. Öncelikle öğrencilerimizin heyecanına, sevincine ortak olduğumuzu ifade etmek istiyorum.

Sevgili öğrencilerimiz,

Sizler,  ülkemizin ümidi, yuvalarımızın mutluluk vesilesi ve milletimizin emaneti ve

geleceğisiniz. Bugün size verdiğimiz karne, hayatınızın ancak bir kısmının rakamlarla göstergesidir. Elbette gayretiniz ve disiplinli çalışmalarınız bu karneye yansıdı. Yine de karne, asla bir şahsiyet göstergesi veya zekânızın yansıması değildir. Dikkat edilmesi gereken asıl nokta karnenin bir işaret ve ikaz olmasıdır. Çalışmalarımızın karşılığını  aldığımız gibi eksikliğimizi de karnemizde görürüz.

Sevgili çocuklar,

Sizlere sadece büyük sorumluluklar yükleyerek asla çocukluğunuzu ihmal etmek istemiyoruz. Şimdi ara tatildesiniz, yaşınızın gereği neyden mutlu oluyorsunuz,  sınırlarınızı da

belirleyerek doyasıya yaşayın. Seyahat edin, görmediğiniz yerleri görün. Irmaklarımızın akışını ve bir gölün  sessizliğini izleyin. Kış mevsimindeyiz, kartopu oynayın ama sıkı da giyinin! Yürüyüş yapın, kapalı ortamlara takılmayın, açık havada derin nefes alarak oksijen depolayın. Sinemaya gidin, masal dinleyin, kitap okuyun, günlük tutun. Okumaktan ve yazmaktan uzak durmayın.

Başarılı olmak için önce sağlıklı ve mutlu olmak lazım. Beden sağlığı kadar ruh sağlığı da önemlidir. Sevdiklerinizi mutlu edin, onlara sürprizler yapın. Göreceksiniz ki siz de mutlu olacaksınız ve mutluluktan daha büyük bir enerji olmadığını anlayacaksınız.

Hayatın kendisi zaten büyük bir okuldur. Karne aldığınız okulunuz, bu büyük okulun bir bölümüdür. Öğretmenlerimizin ve değerli ailelerinizin sizlerin başarısı ve mutluluğu için ne kadar çok çalıştığını lütfen unutmayınız.  Zaman çok çabuk tükenen bir hazinedir. Planlı ve disiplinli bir şekilde zamanını değerlendirenler başarılı olabilir. Ders çalışmayı alışkanlık hâline getiremezsek zamanımızı tam değerlendiremeyiz.

Çok çalıştınız, yoruldunuz. Başarılarıyla bizleri mutlu eden sevgili öğrencilerimizi kutluyorum. Ayrıca okul içinde ve dışında insanî bakımdan erdemli davranışlarıyla örnek olan, yardımsever, saygılı ve özverili,  yüreği tertemiz, özü ve yüzü güzel sevgili öğrencilerimizi de ayrıca tebrik ediyorum. Çünkü en önemli amacımız sağlam bir karakter kazandırmaktır.

Bu duygularla sizleri tebrik ediyor, mutluluklar diliyorum. Yüzünüz hep gülsün!

Değerli meslektaşlarım,

Öncelikle hepinize gayretiniz ve özverili çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Geleceğimizin sizlere emanet olduğunu biliyoruz. Sizlerin de bu bilinçle çalıştığınızı görüyoruz. 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda çocuklarımızı geleceğe hazırlayan siz değerli meslektaşlarımın da gönlünce geçireceği bir ara tatil diliyorum.

Saygıdeğer velilerimiz,

Çocuklarımızın sağlıklı, mutlu, başarılı, erdemli, saygılı olabilmeleri için birlikte hareket etmemiz gerektiğini biliyoruz ve bu düşünceyle sizleri en önemli paydaşımız görüyoruz. Bugün çocuklarımızın elindeki karneyi çok yönlü okumak ve değerlendirmek gerekir. Bu karne, eğitimin tüm paydaşlarının aynasıdır. Çocuğumuz ne kadar çalıştı, biz ne kadar öğretebildik, siz ne kadar destek ve takipçi oldunuz, eksiğimiz, yanlışımız, doğrumuz nedir, tüm bunları değerlendirmemiz gerekir. Karne hepimizindir! İş birliğimizi güçlendirerek, sizlerle her fırsatta ve ortamda çocuklarımız için yeni çalışmalar yapmak istediğimizi yinelemek isteriz.

Sadece nota bakarak çocuklarınızı değerlendirmeyiniz. Onlara güveniniz. Ancak yanlışlarını güzel bir dille söylemekten de çekinmeyiniz. En önemlisi de çocuklarınızı başka çocuklarla kıyaslamayınız. Çünkü her çocuk biriciktir.

Ara tatile girdiğimiz bugünde, sevgili öğrencilerimizi, değerli meslektaşlarımızı ve kıymetli velilerimizi kutluyor; ikinci dönemde tekrar buluşmak ümidiyle iyi bir tatil geçirmenizi diliyorum.

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.