TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT AĞAR'IN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT AĞAR'IN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Milletimiz, söz konusu Türk Milletinin bekası olduğunda hiçbir şart ve araç gözetmeksizin çıkılacak yolun bağımsızlık yolu olduğunu tarih boyunca tüm dünyaya göstermiştir. Son bağımsızlık savaşının meşalesinin yakıldığı Samsun'a çıkışta; ufuktaki güneşin Anadolu'ya açılmış eli Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Türk Milletinin uhdesine 19 Mayıs 1919'da hatıra ettiği zaferimizin 103. yıldönümünü kutluyoruz.  

19 Mayıs birlik ve beraberliğimizin, top yekün uyanışımızın ilk adımı olup Milli Mücadelemizin fiilen başladığı gündür. 19 Mayıs 1919'da yakılan bağımsızlık meşalesi Amasya, Erzurum, Sivas kongreleri ile devam edip kısa sürede bütün yurda yayılmıştır.  

Atatürk, gençliğimize bağımsızlığımızı ve Cumhuriyet'imizi korumak, savunmak ve daha ileriye taşımak için sorumluluk verir.  Bizler de üstümüze düşen görevin farkında olup gençlerimizin 19 Mayıs ruhuna sahip çıkmaları için çalışmaktayız. Gençlerimizin, daha güçlü bir Türkiye'nin varlığı için elini taşın altına koyup omuzlarındaki sorumluluğu gelecek nesillere taşımalarının önemi büyüktür.  

Sevgili Gençler; ruhunuzda yaşattığınız bağımsızlık ve yaşama sevinci; ülkemizi,  milli birlik ve beraberliğimizi çıkılan yolun zirvesine taşıyacaktır. Umudumuz tabii ki gençliktedir. Sizlerin de umudu tıpkı bağımsızlık meşalemiz gibi hiç sönmesin.  

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve milli mücadelemizin başarısı için canından, uzvundan vazgeçmiş bütün şehit ve gazilerimize minnettarız. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.