TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali'nin Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz  Sayın Murat Küçükali, 29 Ekim Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yıldönümü vesilesiyle kutlama mesajı yayınladı.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali'nin Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 97. yıl dönümünü milletçe büyük bir coşku ve heyecan içinde kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tarihi şan ve şerefle dolu milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde yürütülen kurtuluş mücadelesinden zaferle çıkmış ve tüm dünyaya Türk milletinin esaret altında tutulamayacağını bir kez daha göstermiştir.

Millî egemenliğimiz sayesinde din, dil ve etnik fark gözetmeksizin tüm vatandaşlarımızı demokrasi çizgisinde buluşturan Cumhuriyetimiz, aziz Türk milletinin kararlı ve kahraman evlatlarının omuzlarında yükselmiş ve bugün de aynı inanç ve kararlılıkla geleceğe yürümektedir.

Aziz milletimizin yokluklar ve güçlükler içerisinde dahi istiklal mücadelesinde gösterdiği azim ve kararlılık, bugün daha güçlü bir Türkiye için ortaya koyduğumuz çabanın da ilham kaynağını oluşturmaktadır. Cumhuriyetimizin 100. yılına hasrettiğimiz 2023 hedeflerimize giden yolda görüyoruz ki varız, biriz ve güçlüyüz. Yıkılmaz bir imanımız, köklü bir geleneğimiz var. Geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürüyoruz. İnanıyoruz, çalışıyoruz, bahane üretmiyoruz. Bölgesinde lider devlet olmanın mücadelesini veren ülkemiz için bugün de şehit ve gazi olan kahramanlarımızın varlığını gördükçe gücümüz artıyor, millî şuurumuz etrafında kenetleniyor, Cumhuriyetimizi pâyidâr kılmak için yeni nesiller yetiştiriyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, bu toprakları bizlere vatan yapmak için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor, saygılar sunuyorum.

 

 

                                                                                                                                                                                                                        Murat KÜÇÜKALİ

                                                                                                                                                                                                                     İl Milli Eğitim Müdürü

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.