TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz İle Müsiad Arasında İşbirliği Protololü İmzalandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz İle Müsiad Arasında İşbirliği Protololü İmzalandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz İle Müsiad Arasında İşbirliği Protololü İmzalandı


          Engellilerin toplumla bütünleşmelerini sağlaması ve ekonomik özgürlüklerini kazanarak hayatlarını kendi başlarına devam ettirebilmeleri adına, özel eğitim mesleki eğitim merkezi ve özel eğitim meslek liselerinde eğitim gören öğrencilerin yönlendirildikleri alanlarda dikkate alınarak, MÜSİAD’a üye işletme ve şirketlerde bu bireyler için işletmelerde beceri eğitimi sunulması amacıyla, Müdürlüğümüz ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) arasında 28.05.2015 Perşembe günü saat 14.00’de Valilik Dökümantasyon Salonunda İl Milli Eğitim Müdür V. Abdullah GÜRBÜZ, MÜSİAD Tokat Şubesi Başkanı Fatih AKSOY, Müdürlüğümüz yöneticileri, MÜSİAD üyeleri, Özel Eğitim Okul/Kurum yöneticilerinin katılımı ile işbirliği protokolü imzalanmıştır.

          İl Milli Eğitim Müdür V. Abdullah GÜRBÜZ  konuşmalarında “Özel eğitim alanında birçok önemli çalışmalar yapıldığını, ancak MÜSİAD ile imzalanan bu işbirliği protokolünün yapılan çok önemli bir çalışma olduğunu, özel eğitim öğrencilerinin sadece staj alanında değil ileride iş istihdamının sağlanması amacıyla da büyük bir adım olacağını, MÜSİAD’ tan bu konuda destek beklediğimizi, başlangıç olarak 32 öğrenciye staj imkanı sağlanacağını belirtti.”

          MÜSİAD Tokat Şube Başkanı Fatih AKSOY konuşmalarında “ MÜSİAD olarak özel eğitim gereksinimli öğrencilerin staj çalışmalarında ve iş istihdamında her zaman Müdürlüğümüze destek olacaklarını, staj yapacak öğrencilerin alanlarına göre uygun iş yerlerine yerleştirileceklerini” belirtti.


 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.