TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Arasında Eğitim Projeleri Protokolü İmzalandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Arasında Eğitim Projeleri Protokolü İmzalandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Gaziosmanpaşa Üniversitesi arasında 3 adet "Eğitim Projeleri Protokolü" Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi  Senato  Salonu'nda  imzalandı.

   Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali protokol imza töreninde yaptığı konuşmada: ''Sayın Rektörüm, buraya gelmeden önce de iş birliklerimiz  vardı ama Sayın Rektörümün gelmesiyle iş birliklerimiz  arttı. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Üniversite olarak, bize çok katkı sunuyor. Her alanda iş birliği yapıyoruz. Bugün de inşallah, 3 iş birliği protokolü imzalayacağız.

 

Okullarımızda Öğretim Üyeleri Ders Verecek

 

 Bu protokollerden iki tanesi okullarımızda öğretim üyesi hocalarımızın ders vermesine yönelik olacak. Bir tanesi de BİLSEM'le yaptığımız iş birliği protokolümüz. Burada da yine özel yetenekli öğrencilerimizin daha iyi yetişmeleri için üniversitemizle iş birliği yapacağız.

Meslek Liselerimiz  Güçleniyor

Bir diğer protokolümüz de yine meslek lisemizin kimya laboratuvarlarıyla ilgili, biz Tokat'ımızda meslek liselerimizin daha aktif hâle gelmesi için projeler yürütüyoruz. Bu yapacağımız iş birliği protokolünde, bu hedefe ulaşmamızda bize destek olacak. Sayın Rektörüme çok teşekkür ediyorum. Protokol inşallah, Tokat'ımıza,  ülkemize, öğrencilerimize hayırlı olur. Sayın Bakan Yardımcımız Mahmut Bey Tokat'a geldiğinde birlikte üniversitemize geldik. Burada Sayın Rektör Hocam bize bir yer gösterdi. Eğer bir tarım lisesi açılacaksa buraya açabilirsiniz dedi. Sayın Bakan yardımcımız da bunu memnuniyetle karşıladı. Sayın Milli Eğitim Bakanımız bunun müjdesini önceki günlerde verdi. Konya'ya ve Tokat'a olmak üzere iki tane iş garantili yeni nesil tarım lisesi açılmasını Bakanlığımız onayladı. İnşallah kısa süre içerisinde Tokat'ımıza kazandırılacak. Tarım memleketi olan Tokat'ımızın böyle bir şeye ihtiyacı vardı.  Sayın Rektör Hocamızın, Bakan Yardımcımızın gayretleriyle gerçekleştirmiş olacağız.'' dedi.

 

Öğretmenlere Yüksek Lisans İmkânı

 

   Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin:" Başta  Milli Eğitim Müdürlüğümüz olmak üzere, tüm kamu kuruluşları ile çok güzel iş birliğimiz var. Bu protokollerle beraber kampüsümüzde Spor Lisesi ve Tarım Lisesinin açılması, uzaktan eğitimle öğretmenlerimize şubat ayından itibaren tezsiz yüksek lisans protokolü düşünüyoruz. Biz üniversite  olarak bürokrasiyi en aza indirmeyi düşünüyoruz. Öğretim üyelerimizin birim amirlerine bilgi vermeleri hâlinde  ders vereceklerdir. Bu protokolde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.'' dedi.

   Daha sonra GOP Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin ve Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali tarafından "Eğitim Projeleri Protokolleri" imzalandı.

        Protokol  imza törenine, Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali, Rektör Yardımcıları  Prof. Dr. İsa Gökçe, Prof. Dr. İbrahim Özbay, Milli Eğitim Şube Müdürümüz Mehmet Ali Adsan katıldı.

26-11-201926-11-2019

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.