TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MURAT KÜÇÜKALİ'NİN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MURAT KÜÇÜKALİ'NİN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

 

Aziz milletimiz tarih boyunca bağımsızlık hedefiyle yaşamış ve adaletli yönetimiyle zulmün karşısında duvar, mazluma ise umut olmuştur. Yeri geldiğinde vatanını korumak için canından vazgeçmeyi göze almış, vatanı için gözünü kırpmadan şehit olmuştur. Türk milletinin destansı karakteri yüzyıllara uzanan bir köprü olmuştur. İşte bunların sonuncusu, 15 Temmuz 2016'da millet olmanın asaletini, birlikteliğini ve gücünü gösterdiğimiz Demokrasi Zaferi'mizdir.

15 Temmuz 2016 tarihinde terör örgütü FETÖ/PDY tarafından Türk milletinin demokrasiyle yaşama özgürlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti'nin içte ve dışta bağımsızlığına, ülkemizin huzur ve refahına pranga vurulmaya çalışıldı. 15 Temmuz gecesinde yapılan hain kalkışmaya, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ile sokaklara dökülen genç yaşlı, kadın erkek, milyonlarca vatan evladı tarafından karşı konulmuş, Türk milleti bir destan yazmıştır.

Milletimiz bağımsızlığını, refahını ve huzurunu, darbeyle başa geçmeyi düşünenlere terk etmedi, iman gücümüz, millet olmanın verdiği inanç ve devlet büyüklerimizin verdiği güvenle bayrağımıza, bağımsızlığımıza sahip çıktık.

Vatanımıza göz diken, hain emelleri olan yapılanmalar, ülkemizde kaos ve kargaşa ortamı yaratmak isteyenlere karşı, millet olarak el ele vererek köprülere, havaalanlarına, açık meydanlara koşarak, bayrağımıza sahip çıktık. Tarihimizde defalarca ortaya çıkardığımız o asil ruhu, 15 Temmuz'da Türkiye'nin dört köşesinde yeniden gösterdik.

Türk milleti asil kanlarıyla suladığı bu vatan toprağının bir karışını bile teslim etmez ve demokrasiye göz dikenlerin asla hâkimiyetine girmez. Aramızda ayrılıklar yaratmak isteyen tüm güçler gördüler ki, Türk milleti gerçekten büyük ve asil bir millettir.

Bu uğurda canlarını veren aziz şehitlerimize yüce Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve milletle anıyoruz.

 

Murat KÜÇÜKALİ

İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.