TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI Arif Nihat Asya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI Arif Nihat Asya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI beraberinde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Mustafa ERASLAN ‘la birlikte,  Arif  Nihat Asya’nın ölüm yıldönümünde, Arif Nihat Asya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ettiler.

Okul idarecilerimiz ve öğretmenlerimizle yeni müfredat hakkında görüşlerini dinleyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, okulla ilgili çalışmalar, zümre çalışmaları, programlar ve öğretmen isteklerini dinleyerek bir çok konuda öğretmenlerimiz aydınlattı.

Yeni müfredat uygulamaları bağlamında değişen sınav sistemi ile ilgili sorulara yönelik açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan ana kaynakların kullanımı ve sınav sisteminde bu kaynaklara dayalı sorular sorulacağını hatırlatarak, dıştan ve müfredat dışı kaynaklardan gelecek kazanım dışı materyallerin kullanımının öğrencilerin iyiliğine olmayacağını belirtti.

Arif Nihat Asya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin güçlü bir kadrosu bulunduğunu ve okul kültürünün yerleşmesinde ciddi mesafeler kaydettiğine değinen Milli Eğitim Müdürümüz, “yöneticileri, öğretmenleri ve veli ile öğrencilerin bütününü önemsiyoruz.  Bu açıdan sosyal alanda olduğu gibi akademik alanda da başarımızın artırılması ciddi öneme sahip. TÜBİTAK vb. projeleri üreten, öğrencileri yüreklendiren çalışmalara ağırlık verilmesi gerekmektedir.” Dedi.

Dönemsel değerlendirmelerin önemine de değinen İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, ‘Gerek bireysel görüşmelerde gerekse veli toplantılarında Bakanlığımızın stratejilerinin velilere anlatılması gerektiğini belirterek, veli toplantılarında bu konunun gündemde yer alması gerektiğini ifade etti.

 

Öğretmen görüşmelerinin ardından Okul Müdürü Mustafa SAKA’dan İmam Hatip liseleri Vizyon belgesine uygun olarak yapılan çalışmalarla ilgili brifing alındı. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız  Mustafa ERARSLAN, Okul Müdür Yardımcıları Niyazi Doğan ve Neşe Gürer, Rehber öğretmenleri Aydın Üstün ve Vildan Özkal’ın da katıldığı brifing 40 dakika sürdü. Bina geliştirmeleri, akademik alan, öğretmen gelişimi, öğrenci gelişim alanı, paydaşlarla ilişkiler, ölçme ve değerlendirme gibi bir çok alanda yapılan faaliyetlerin yer aldığı brifingde Okul Müdürü Mustafa SAKA  Yenilikçilik anlayışı içerisinde şu ana kadar yapılanların yanı sıra çok amaçlı bilgisayar laboratuvarı, dijital öğrenci rehberi gibi ileriye dönük planladıkları projeleri de sundular.

 

08-01-2018

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.