TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI´nın 2015-2015 Eğitim Öğretim Yılı, Yıl Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI´nın 2015-2015 Eğitim Öğretim Yılı, Yıl Sonu Mesajı

 

 

2014-2015 Ders Yılının sonuna geldik. Biz 117.564 çocuklu büyük bir aileyiz. Bu eğitim-öğretim yılını da mutlu ve başarılı geçirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bu mutluluğun yaşanmasında emeklerini esirgemeyen kurum ve kuruluşlarda görev yapan öğretmen, yönetici ve destek personeli bütün arkadaşlarımı, ayrıca çocuklarının gelişimlerine destek sağlayan ailelerini tebrik ediyorum.

Bir yıl boyunca çalışan, emek harcayan, potansiyeli oranında gelişim gösteren çocuklarımızla beraber karne heyecanı yaşamaktayız. Öğretmenlerimiz ve çocuklarımızın anne-babaları, bu karne döneminde de çocuklarımızın mutluluğunu paylaşmaktadırlar.

İlimiz, öğrenmeye verdiği önemin karşılığını görmüş ve görmeye devam edecektir. Bunun en iyi örneği öğrenme şenlikleri, TÜBİTAK bilim fuarları, öğrencilerin bilimsel çalışmalarını ve çözüm önerilerini sergilemeleri. 1. ulusal özgün öğretim materyalleri geliştirme yarışması ve en son eğitim ve öğretimde yenilikçilik ödülleri yarışmasında geçen projeleriyle göstermiştir. Bu bize öğretmenlerimizin ve ailelerimizin eğitime ne kadar önem verdiklerinin ve çocuklarımızı nasıl desteklediklerinin ayrıca öğrencilerimizin de bunu içselleştirdiklerinin, özgüvenlerinin yüksekliğinin bir göstergesidir.

Ancak bütün bu gelişmelerin yanında bazı sorunlar da yaşanabilmektedir. Bunun için biz ailelerin, çocuklarımıza verilen karnelerin aynı zamanda kendimizin de karnesi olduğunu unutmamamız gerekir. Bunun için çocuklarımızın özgüvenini zedeleyecek, kişiliğine zarar verecek her türlü tutum ve davranışlardan kaçınmaları önemlidir. Çocuklar bizim çocuklarımız. Onun için  karneyi bir sonuç gibi görmek yerine  takdir edilecek ya da desteklenmesi ve düzeltilmesi gereken eksikliklerin giderilmesi için verilen bir reçete olarak görmek gerekir. Olumlu ve sağlıklı ilişkilerin geliştirildiği, hayatın her türlü duygu durumunun yaşandığı yer olan aile yapıcı, onarıcı, destekleyici ve teşvik edici davranışların olması gereken toplumun en küçük ve en kutsal kurumudur. Hayata küsmek, zorlukların altında ezilmek, kendini küçük ve çaresiz görmek yerine tekrar toparlanmak ve doğrulmak için aile ve aile ortamı önemlidir.

Sevgili öğrenciler, karne sizin kişilik ve kimliğinizi değil bilgi ve becerilerinizi ne kadar kazandığınız ve geliştirdiğinizin bir göstergesidir. Kendinizi yenilemek, yeniden hedef belirlemek ve hayata daha sıkı, güvenli, mutlu olarak adım atabilmek için ailenizle birlikte tatilinizi sağlıklı, mutlu ve iyi değerlendirebilmenizi dilerim.

 

                                     Levent YAZICI
                                              İl Milli Eğitim Müdürü

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.