TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI´nın Yarı Yıl Meajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI´nın Yarı Yıl Meajı

Değerli Arkadaşlarım ve Kıymetli Velilerimiz;

Öğrencilerimizin eğitimi için sarf ettiğiniz büyük emek ve fedakârlıklarla geçen, nitelikli bir eğitim-öğretim dönemini daha tamamlamış bulunuyoruz. Dönem boyunca özveriyle çalışan öğretmenlerimize ve çocuklarının hayırlı nesiller olarak yetişmesi için ellerinden gelen her şeyi yapan velilerimize yürekten teşekkür ediyorum.

Çocuklarımızın karnelerini, hepimizin ortak sorumluluğunda olan davranışların değerlendirilmesi olarak görmek gerekmektedir. Bu çerçevede yarıyıl tatili dönemi hem çocuklarımızın sağlıklı ve nitelikli dinlenmeleri, hem de yeni döneme tazelenmiş zihinle başlamaları için bir fırsattır. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmenin yolu da zihinsel aktiviteleri canlı tutmak, okumak ve sosyalleşmekten geçmektedir. Bu kapsamda görev yine öğretmenlerimize ve velilerimize düşmektedir. Bu konuda sizlerin, çocuklarımız için en iyisini yapacağınızdan hiç şüphem yoktur.

Ve Sevgili Öğrenciler;

Sizler, rutinlere bağlı kalmayan, yenilikçi ve yaratıcı bir toplum olma yolunda geleceğimizin teminatısınız. Bu yüzden en iyi şekilde dinlenmenin yanında, kendinizi çok yönlü olarak geliştirebileceğiniz aktivitelerle uğraşmanız en büyük temennimdir. Tatlı bir telaşla beklediğiniz karneler, sizlerin yeni dönemde yapacağınız çalışmalar için bir yol haritasıdır. Tatilin, sizlerin dinlenip, güzel vakit geçireceğiniz; zihinsel ve duygusal olarak kendinizi ikinci döneme hazırlayacağınız bir zaman dilimi olduğunu unutmayınız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, eğitim-öğretim yılının, yeni bir döneminde, yeni heyecanlarla birlikte olmayı umut ediyor, sizlere ve ailelerinize mutlu, sağlıklı ve gönlünüzce yaşayacağınız, hayırlı bir yarıyıl tatili diliyorum.

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.