TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI´nın YGS Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI´nın YGS Mesajı

 

 

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım;

          Üniversiteye girişte ilk aşama olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı 15 Mart 2015 Pazar günü yapılacak. Uzun ve yorucu bir süreci öğrencilerimizle birlikte geçirdiniz.  Öğrencilerimiz üzerinden geleceğe dönük çok güzel hayaller kurdunuz. Şimdi emeklerin ve bu zorlu sürecin meyvelerini toplama zamanı geldi. Bu sınav öncesinde yine evlatlarımızın yanında olarak onlara en içten ve samimi yaklaşımlarınızla moral desteğinizi sunacağınızdan eminim. Sınavda başarılı olabilmeleri için yapmaları gereken hususları onlara aktarınız. Sınav heyecanını yenmeleri için onlara yardımcı olunuz. Unutmayınız ki, onların başarıları hepimizin ortak başarısı ve mutluluğu olacaktır.

 

 Sayın Veliler;

 İnanıyorum ki bu sınav, en az evlatlarınız kadar sizlerde de ciddi heyecan ve strese sebep olmaktadır. Her anne ve baba evladı için yaşamaktadır. Ancak bu günlerde sizlere düşen görev ve sorumluluklar çok daha anlam kazanmaktadır. Yavrularımızla ilgili şu hususlara lütfen dikkat ediniz;

 

 • ·         Son süreçte, her zamanki gibi yine onların yanında olunuz.
 • ·         Heyecanınızı belli etmemeye çalışınız.
 • ·         Göstereceğiniz hedeflerle onları baskı altına almayınız.
 • ·         Strese girmelerine izin vermeyiniz.
 • ·         Onlara doğru yolu gösteriniz ama onların düşüncelerine de önem veriniz.
 • ·         Sınav öncesi ve sonrası için beklentilerinizi belli etmeyiniz.
 • ·         Her koşulda onları sevdiğinizi ve güvendiğinizi belli ediniz.
 • ·         Sınav sonucu her ne olursa olsun, sevginizin değişmeyeceğini ifade ediniz.
 • ·         Her zamankinden daha hoşgörülü ve anlayışlı olmaya çalışınız.
 • ·         Çocuklarınızı başkalarıyla mukayese etmekten kaçınınız.
 • ·         Duyduklarıyla gördüklerinin aynı olduğunu fark etmek, size olan güvenlerini daha da artıracaktır, bunu unutmayınız.
 • ·         Aile içindeki huzurlu ortam başarıda en büyük etkenlerden birisi olacaktır. Aile içindeki ilişkilere dikkat ediniz.
 • ·         Rehberlik Araştırma Merkezlerimiz sizlere yardımcı olmak amacıyla kurulmuştur gerek duyduğunuzda yardım alınız.

 

Sevgili Öğrenciler;

 Hayat baştan sona bir sınavlar zinciridir. Bu sınav da onlardan yalnızca biridir. Bunu her şeyin başı ya da sonu olarak görmeyiniz. Kendinizi kesin bir yol ayrımında gibi hissetmeyiniz. Baskı altına girmeyiniz. Sizler ülkemizin geleceğisiniz. Sizlerin başarısı başta aileleriniz olmak üzere hepimizin ortak başarısı olacaktır.

Biliyorum ki sizler elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için hazırlandınız. Geriye kalan, başarının sizin elinizde olduğuna inanarak kendinize güvenmeniz ve sınava bu düşünce ile girmenizdir. Sınav esnasında ne kadar rahat olursanız, bilgi birikiminizi ve yorum gücünüzü daha rahat kullanırsınız. Başaracağınıza dair inancınızın, sınav sonuçlarıyla gerçekliğe dönüştüğünü göreceksiniz. Başarı, hak ettiğinizi düşündüğünüz değerdir. Başkalarının ölçüsü sizin başarınız olamaz. Bu sebeple sizi mutlu edecek sonuca, siz karar vereceksiniz. Bizler, sizlere inanıyor ve güveniyoruz. Gireceğiniz bu sınavda hepinize üstün başarılar diliyorum. Geleceğinizin mutlu ve parlak olmasını yürekten temenni ediyor selam ve sevgilerimi sunuyorum.

 

 

   Levent YAZICI

İl Milli Eğitim Müdürü

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.