TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI´nın YGS Sınavına Girecek Öğrencilerimize Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI´nın YGS Sınavına Girecek Öğrencilerimize Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz,

Hayat uzun soluklu bir maratondur. Bu maratonda insan en çok kendisiyle yarış halindedir. İnsan daima bir önceki gününden önde olmak zorundadır. Dünya üzerindeki şerefli uluslar ve devletler varlıklarını bu prensibe uyarak devam ettirirler. Bizler de ecdadımızdan aldığımız şerefli mirası yarınlara hep daha fazla çalışarak gururla taşımak zorundayız.

Hayatın kendisi bir yarışken sizlerin de önüne çeşitli sınavlar çıkmaktadır ki 13 Mart 2016 Pazar günü gireceğiniz YGS de bunlardan biridir. Başarılı olduğunuz takdirde hayatınız olumlu yönde değişecektir şüphesiz. İstediğiniz başarı gelmezse de başarıyı yalnızca ertelemiş olacaksınız, hepsi bu. Belirlediğiniz hedefe küçük bir adımda olsa yaklaşmanız sizi mutlaka başarıya götürecektir.

Sizin için en önemli hazırlık aşamalarından birisi sınava psikolojik ve teknik olarak hazırlanmaktır. Yapmanız gereken en önemli şeylerden birisi başarıyı engellemeye çalışan her türlü etkenleri ortadan kaldırmaktır. Psikolojik olarak zihninizi rahatlatmalısınız. Başaracağınıza inanın. Başladığınız her işte kendinize güvenin. Unutmayın; bilginizi, gücünüzü, imkânlarınızı, kendi potansiyeliniz oranında sınavlara yansıtırsanız başarı kendiliğinden gelecektir. Kaygılarınızı azaltın. Kendinizle ilgili olumsuz düşünmeyin. Bilginizden emin olun. Sınavın başarılı bir yaşam için araç olduğunu unutmayın.

 

13 Martta gireceğiniz YGS’ de hepinize başarılar temenni ediyor, sonuç ne olursa olsun sizin için hayırlı olmasını diliyorum. Sizin sağlığınız ve mutluluğunuz bizler için her şeyden daha önemlidir.

 

                                                                                                                                          Levent YAZICI

                                                                                                                                   Tokat İl Milli Eğitim Müdürü

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.