TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Levent YAZICI´nın Dünya Öğretmenler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Levent YAZICI´nın Dünya Öğretmenler Günü Mesajı

          Kıymetli Öğretmenlerim, Meslektaşlarım;


          Eğitimin ruhu öğretmendir. Öğretmenler ise toplumdaki sosyal barışın ve huzurun inşasında, ülkenin kalkınmasında, kültür ve medeniyet mirasının oluşturulup gelecek nesillere aktarılmasında önemli sorumluluklar üstlenmektedir. Birleşmiş Miletler de bu öneme ve  öğretmenlerin yaşadıkları çeşitli sorunlara uluslar arası ilgi çekmek maksadıyla, 1994 yılında UNESCO ve ILO’nun tavsiye kararı üzerine, “5 Ekim” gününü “Dünya Öğretmenler Günü” olarak kabul etmiştir ve o günden bu yana birçok ülkede kutlanmaktadır.


          Bizim görevimiz; hayatını eğitim vermeye adayan, yurdun dört bir yanında topluma değer katan ve geleceği yetiştiren kutsal bir görevdir. Dünya ölçeğinde olduğu gibi ülkemizde de son yıllarda eğitime yapılan yatırımlarda oldukça olumlu gelişmeler görülmekle birlikte iyi sonuçlar da alınmaktadır. Bizler  ise hiçbir başarıyı kendimiz ve hizmet ettiğimiz ülkemiz için yeterli görmeyerek, hep daha iyisine ulaşmak için çalışmaya, hiçbir bireyi toplumun dışında bırakmamaya gayretle devam etmekteyiz. Öğretmenliği diğer mesleklerden ayıran en önemli fark da budur. Bizim işimiz insan; görevimiz ömür boyudur. Bu sorumluluğun bilincinde; hayırlı nesiller yetiştirmek için şevkle geleceğe ışık tutmaya devam etmekteyiz.


          Bu vesileyle bütün öğretmenlerimizin “Dünya Öğretmenler Günü”nü kutlar, emekleri ve gayretleri için teşekkür ederim.

 


                                                                                                                                                  Levent YAZICI
                                                                                                                                             İl Milli Eğitim Müdürü

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.