TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali'nin Zafer Bayramı Mesajı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali'nin Zafer Bayramı Mesajı.

Medeniyetler, geleceğe bedel ödeyenlerin omuzlarında taşınır. Tarih, zorlu mücadelelerden başarıyla çıkanların öncülüğünde yazılır. Büyük zaferler, büyük milletlerin kaderidir.


Bugün şan ve şerefle kutladığımız 30 Ağustos; özgürlüğümüzün simgesi, zaferlerimizin zirvesidir.
1071'den 1922'ye dek , tarihimiz  bizi biz yapan şanlı mücadelelerin şahididir. Aziz milletimizi bugünlere taşıyan tüm zaferler; bugün bu vatan toprağında nefes almamızı borçlu olduğumuz kahraman ecdadımızın eseridir.

 

Her büyük zafer eşsiz bir ruh ile kazanılmış, kahraman milletimizin adı tarihe silinmez harflerle yazılmıştır.

 

Çok iyi biliyoruz ki; bizleri geleceğe taşıyan her zafer, silahların değil, toplu vuran yüreklerin, birbirine kenetli gönüllerin zaferidir.  Göz bebeği gibi kolladığı yavrusunu "Haydi oğul, ya şehit ol ya gazi!" diyerek askere yollayan anaların,  savaşın en kritik anında "Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum!" diyerek zafere ulaştıran komutanların zaferidir.


98 yıl önce Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile bu mukaddes Anadolu topraklarının sonsuza dek Türk yurdu olduğu dünyaya ilan ve ispat edilmiştir. Ne mutlu ki Aziz Milletimiz; dün olduğu gibi bugün de büyük zaferlerin ruhundan hiçbir şey kaybetmemiştir

 

Bu vesile ile büyük zaferin 98.yıl dönümünde, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile bu aziz vatan için canlarını seve seve feda eden şehitlerimizi şükranla anıyor, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.