TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Eğitimcilerinin Gurur Günü

Müdürlüğümüz tarafından  Gaziosmanpaşa  Üniversitesi 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Salonu’nda “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçi Uygulamalar Paylaşım ve Ödül Programı” düzenlendi.
İlimiz Eğitimcilerinin Gurur Günü

Müdürlüğümüz tarafından  Gaziosmanpaşa  Üniversitesi 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Salonu’nda “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçi Uygulamalar Paylaşım ve Ödül Programı” düzenlendi.

Törene Valimiz Sayın Cevdet CAN, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN İl Emniyet Müdürü Göksel TOPALOĞLU, İl Müftüsü Ahmet ERDEM,  Zile Belediye Başkanı Lütfi VİDİNEL, Pazar Belediye Başkanı Şerafettin PERVANLAR, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut ÖZDEMİR, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Cihat ZÜLFÜOĞULLARI, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Mehmet ERŞAN, Vakıflar Bölge Müdürü Yılmaz KILINÇ, Eğitim Bir-Sen Tokat Şube Başkanı Şaban CEYLAN, GOP Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç.  Dr. Nail YILDIRIM, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil ÇAĞLAR,  İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, İl MEM Yöneticileri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Okul İdarecileri ve öğretmenler katıldılar.

             Bilindiği üzere, Eğitim ve Öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve ödüllendirilerek teşvik edilmesi amacı ile 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" 4. kez düzenlenmişti. Bakanlığımız değerlendiricileri tarafından elektronik ortamda yapılan değerlendirmeler sonucunda saha ziyaretine kalan 303 çalışmadan 41 tanesi,  bölge finallerine kalan 94 projeden 8 tanesi ve Türkiye birinciliği elde eden 7 çalışmadan 2 tanesi Müdürlüğümüz ve kurumlarına ait çalışmalar olarak belirlenmiş, böylece her alanda en fazla sayıda projesi bulunan il Tokat olmuştu.

             İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak; hayata hazır sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştirmek için yenilikçi uygulamalarla üreten bir eğitim birlikteliği vizyonu ile çıktığımız bu yolda,  azim ve kararlılıkla çalışan yenilikçi Tokat’ın yenilikçi öğretmenlerini ödüllendirmek ve proje paylaşımlarının yapılmasını sağlamak için gerçekleştirilen programa il genelinden çok sayıda eğitimcimiz yoğun ilgi gösterdi.

            Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda, Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan eğitim öğretimde yenilikçilik ödül süreci video gösterimi sonrasında eğitimcilerimize hitap eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI  Yenilikçi uygulamaların eğitim sistemine kazandırılması, öğrenci ve öğretmenlere daha iyi eğitim ve öğretim imkânlarının sunulması amacıyla yürütülen başarılı çalışmalara verilen “4. Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri yarışmasında saha ziyaretine kalmaya hak kazanmış 40 projemizi paylaşmak ve ödüllendirmek üzere toplanmış bulunmaktayız. Siz değerli misafirlerimiz, eğitimin asıl kahramanları olan öğretmenlerimiz ve idarecilerimizle bir arada olmaktan son derece mutluyum.

            Eğitim-Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri yarışma teşviki ile ivme kazanan eğitimde yenilikçilik uygulamaları; İlimiz eğitimcileri tarafından benimsenmiş ve eğitimin durağan değil değişken bir yapıda olduğu, sürekli yenilenmesi,  güncellenmesi gerekliliği konusunda farkındalık oluşturmuştur. Bu kapsamda ilimiz eğitimcileri yenilikçi ve özgün uygulamalarını hayata geçirmeleri ve var olanların ortaya çıkması için uygulamanın başladığı ilk günden bugüne kadar samimi bir şekilde desteklenmiştir.  İlimizdeki eğitimcileri kendi mesleki gelişimleri için hem de yetiştirdikleri öğrenciler için çok sayıda nitelikli projeler üretmişlerdir. Ortada bir başarı varsa bu başta eğitimin asıl kahramanları olan öğretmenlerimizin ve bütün eğitim gönüllüsü idarecilerimizin başarısıdır.

            “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” yarışmasının sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştirmeyi kendine vizyon edinmiş eğitim sistemimize her geçen gün sizlerin katılımıyla artarak değer katacağına ve geçmişinden güç alarak geleceğine emin adımlarla yürüyen ülkemize, çocuklarımıza, öğretmenlerimize ve kurumlarımıza çok büyük değerler kazandıracağına, kurumlarımızın klasik görevlerinde öte öğrenen, gelişen ve yenilikçi organlara dönüşeceğine inancımız tamdır” dedi.

            YENİLİKÇİLİK BU TOPRAKLARIN MAYASINDA VAR

Ardından kürsüye gelen Valimiz Sayın Cevdet  CAN konuşmasına, “Ot kökünde kurur kökünde yeşerir. Eğer biz, kökümüzü iyi anlar ve geçmişimizi iyi bilirsek büyük işler başarırız” sözleriyle başladı.

Anadolu´nun fethinden sonra ilk İslam Üniversitesinin (Yağıbasan Medresesi) Danişmentliler döneminde Tokat Niksar’da kurulduğunu dile getiren Valimiz Sayın Cevdet  CAN, “Bu üniversitenin açılması sonucu ilk astronomi kitabı Tokat’ta yazılmıştır. Bu topraklar bir bilim merkezidir. Yenilikçi uygulamalar bu toprakların mayasında var” dedi.

İnsanın iki vazifesi olduğunu dile getiren Valimiz Sayın Cevdet  CAN, “Bunlardan birisi gayret etmek, ikincisi de dua etmektir. Hepimiz yaptığımız işin,  yaşadığımız şehrin ve dolayısıyla ülkemizin itibarını artıracağız. Ülkemizin itibarı artarsa hepimizin itibarı artar. Bunun için tüm sıfatlardan ve unvanlarımızdan kurtulacağız” dedi.

İnsanları mutlu etmek için iyi idareyi hakim kılmak gerektiğini ifade eden Valimiz Sayın Cevdet  CAN, “İyi idare için de irade, işbirliği, istişare ve iyi bir iletişim gerekir. Bugün Tokat’ta İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu çalışmasıyla bütün bunlar gerçekleşmiştir. Bu başarıda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum" dedi. 

Hiç kimsenin görev ve hizmet bakımından bir başkasından üstün olmadığını dile getiren Valimiz Sayın Cevdet  CAN, “Amacımız; Allah’a hakiki kul, vatana ve millete hizmetkâr olmaktır” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

              Almus Çok Programlı Lisesi zeybek ekibi gösterisinin ardından ödül törenine geçilerek proje ekiplerinde yer alan tüm eğitimcilerimize belgeleri ve yenilikçilik beratları takdim edildi. Törenin sonunda Valimiz Cevdet CAN, bu başarıya katkı sağlayan herkesi tebrik ettiğini ifade ederek, bütün eğitimciler adına İl Milli eğitim Müdürümüz Levent YAZICI’yı alnından öperek tebrik etti.

 

            Tören sonrasında, proje sahipleri tarafından çalışmaların paylaşılmasının ardından program sona erdi.

17-03-201717-03-201717-03-201717-03-201717-03-201717-03-201717-03-201717-03-2017
17-03-201717-03-201717-03-201717-03-201717-03-201717-03-201717-03-201717-03-201717-03-201717-03-201717-03-201717-03-201717-03-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.