TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Protokolü Engelli Aileleri ile Buluştu

İlimiz Protokolü Engelli Aileleri ile Buluştu

Engelliler Haftası nedeniyle “Ailelerimiz Protokolle Buluşuyor” etkinliği kapsamında, İlimiz Protokolü  engelli aileleri ile bir araya gelerek istek ve beklentilerini dinledi.

            İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Mehmet Akif Ersoy Görme Engelliler Okulu’nda düzenlenen buluşma gününe Valimiz Sayın  Cevdet CAN, Belediye Başkanı Av.Eyüp EROĞLU, Gaziosmanpaşa Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut ÖZDEMİR,  Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Mehmet ERŞAN, İl Sağlık Müdürü Dr. Yunus TOPAL, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Cihat ZÜLFÜOĞULLARI ilgili sivil toplum kuruluş temsilcileri ve engelli aileleri katıldılar.

            Valimiz Sayın  Cevdet CAN, programda yaptığı konuşmada, çeşitli vesilelerle engelli aileleri ile sık sık bir araya geldiğini söyledi. Fedakarlık noktasında herkesin ülkesi, devleti, milleti ve evlatları için gerekeni yaptığını ancak engelli ailelerinin fedakarlığının bir kat daha üstün olduğunu ifade eden Valimiz Sayın  Cevdet CAN, “Sizlerin gayretine, fedakarlığına bizler de ne kadar katkı verebilirsek o kadar mutlu hissediyoruz kendimizi. Sizler fedakarlık noktasında sabır ve gayretinizle hepimize birer modelsiniz. Bizler de sizlerin yükünü bir nebze olsun hafifletmek istiyoruz. Sorunlarınızı paylaşıp azaltacağız. Güzellikleri çoğaltacağız. Aile olmanın birinci yolu budur. Bugün buraya gelmemizin sebebi sizlerin işlerinizi kolaylaştırmak ve güzellikleri ortaya çıkarmak” dedi.

            Tokat’taki tüm kuruluş temsilcilerinin makam kapılarının herkese açık olduğunu belirten Valimiz Sayın  Cevdet CAN, bu tür halkla buluşma günleri toplantılarının sorunların çözümü noktasında daha etkili olduğunu söyledi.  

            Yapılan konuşmaların ardından engelli aileleri kamu hizmetlerinde yaşadıkları aksaklıkları ve talepleri ilgililere iletti. Engelli öğrencilerin yaşadıkları servis sıkıntılarından hastanelerden alınan raporlara, şehir içi taşıma otobüslerinden engelli maaşlarına kadar bir çok konuda ailelerin yaşadıkları şikayetleri dinleyen  Valimiz Sayın  Cevdet CAN, istekler noktasında ilgili kurum temsilcilerine gerekli talimatları verdi.

            Ailelerin yaşadıkları sıkıntıların çözümü için gerekenin yapılacağını belirten Valimiz Sayın  Cevdet CAN, engelli aileleri ile toplantıların bundan sonra da devam edeceğini söyledi.

 

10-05-201710-05-201710-05-201710-05-201710-05-2017

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.