TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlköğretim Haftası Töreni Alparslan İlkokulu'nda Düzenlendi

İlköğretim Haftası Töreni Alparslan İlkokulu'nda Düzenlendi

İlköğretim Haftası açılış töreni ilimiz Alparslan İlkokulu'nda düzenlenen programla gerçekleşti. Okul bahçesinde düzenlenen törene; Valimiz Dr. Ozan Balcı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali, TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ile öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve veliler katıldı.

 

Öğrenciler tarafından çiçeklerle ve bayraklarla karşılanan Vali Dr. Ozan Balcı, törende yaptığı konuşmada Türkiye'nin büyümesinde rol alacak çocukların çok güzel yetiştirilmesi gerektiğini belirterek, "Bizim bu büyümede rol alacak çocuklarımızı çok güzel yetiştirmemiz lazım. Ülkemizin ilerlemesine, genişlemesine omuz vermemiz lazım. Bunun en iyi yolu da eğitimdir. Eğitim olmadan çocuklarımızı geleceğe hazırlayamayız. Eğitim büyük Atatürk'ün ifade ettiği gibi bir milleti bağımsız, hür yapan en iyi unsurlardan biridir. Eğitimi geliştirip Dünya çapında çocuklarla yarışacağız." dedi.

 

Türkiye'nin çok kaliteli bir eğitim camiası olduğuna dikkat çeken Vali Dr. Ozan Balcı, "Bir numaralı gayemiz akademik anlamda başarının yanı sıra adaletli, merhametli, vicdanlı çocuklar yetiştirebilmek. Akademik başarı her zaman çok önemli ama iyi bir insan, adaletli bir insan olmak daha önemli. Çalışkanlığı karakter haline getireceksiniz. Başta aileniz olmak üzere memleketini, milletini seven, örfüne, geleneklerine bağlı gençler olacaksınız. Zaten bunlar olmadan akademik başarıyı sağlamamız mümkün değil. Velilerden de buna dikkat etmelerini rica ediyorum" ifadelerini kullandı.

 

Konuşmasında daha sonra velilerden de çocuklarını eğitime teşvik etmelerini isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, "Velilerden özellikle ricam şu; çocuklarımızla ilgilenelim. Onların başarısında annelere daha büyük bir pay düşüyor. Onları eğitime siz teşvik edeceksiniz. Yüreklendirip, başlarını okşayın çocuklarımızın. Çocuklarımızın başarılı olması bizi mutlu eder. Ama Tokatlı annelerimizden çocuklarımızın başarılı olabilmesi için özellikle ilgilenmelerini istiyorum." diye konuştu.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali de yaptığı konuşmada, öğrencilerimizin teknolojiye bağımlılığını önlemek ve teknolojiyi yerinde kullanmalarının önemine işaret etti. Müdürümüz Murat Küçükali ayrıca Etüt Tokat Projesi'nden de bahsederek, Valimiz Ozan Balcı'nın yüreklendirmeleri ile projenin bütün Türkiye'ye örnek olduğunu kaydetti.

 

Valimiz Dr. Ozan Balcı,  İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali ve beraberindeki protokol mensupları daha sonra, Alparslan İlkokulu'nda hayırsever Erdanabaş Ailesi tarafından yaptırılan Arife-Hüseyin Erdanabaş Z-Kütüphanesini gezdi. Vali Ozan Balcı, 5 derslik, 2 kulüp sınıfı ile 110 öğrencinin eğitim öğretim göreceği okulun hayırlı olmasını diledi.

19-09-201919-09-201919-09-201919-09-201919-09-201919-09-201919-09-201919-09-201919-09-2019

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.