TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İŞİTME YETERSİZLİĞİ OLAN ÖĞRENCİLERİMİZE PİL DESTEĞİ

Valiliğimiz koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi, İl Sağlık Müdürlüğü iş birliği ile başlatılan Eğitimde Sağlık Hareketi Projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Ağar ve Müdür Yardımcımız Sayın Abdullah Gürbüz, işitme yetersizliği olan öğrencilerimize işitme cihazı pili dağıtım programına katıldı.
İŞİTME YETERSİZLİĞİ OLAN ÖĞRENCİLERİMİZE PİL DESTEĞİ

Programda konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Ağar; "Eğitimde Sağlık Hareketi başlı başına çok özel bir çalışma. Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı'nın öncülüğünde Milli Eğitim camiamız bu konuda güzel işler yapıyor. Öğrencilerimizin ve ailelerin hayatına dokunmak, yaşamlarını kolaylaştırmak adına bu çok anlamlı bir proje. Bugün de işitme yetersizliği yaşayan öğrencilerimize işitme cihazları için pil dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Ailelerimizi de bu şekilde desteklemiş oluyoruz. Her çocuğumuz bu tür projelerden faydalanana kadar bu çalışmalar devam edecek. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tarama, tanılama ve tedavi aşamalarında öğrencilerimizin yanındayız. Ben bu güzel projede emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkürlerimi iletiyor, bu anlamlı çalışmanın öğrencilerimize ve ailelerimize hayırlar getirmesini diliyorum dedi.

Pil dağıtım programı akabinde Bir Gün Değil Her Gün Farkındalık projesi kapsamında TOGÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.  Dr. Figen Karabekiroğlu tarafından "İşitme Yetersizliği ve Cihaz Kullanımı" konulu bilgilendirme semineri gerçekleştirildi.

 

 

23-02-202223-02-202223-02-202223-02-202223-02-2022

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.