TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kardeşlik Paylaşmaktır” Projesi Kapsamında Valimiz Sayın Cevdet CAN Ziyaret Edildi

“Kardeşlik Paylaşmaktır” Projesi Kapsamında Valimiz Sayın Cevdet CAN Ziyaret Edildi

Milli Piyango İhya Balak Fen Lisesi öğrencileri Bayır Bucak Türkmenlerine destek olmak amacıyla “Kardeşlik Paylaşmaktır” sloganı ile aralarında 3.200 TL yardım topladılar.

            İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, Ortaöğretim Şube Müdürü Osman SARGUT, Okul Müdürü Osman Durak ile birlikte Valimiz Sayın Cevdet CAN’ı makamında ziyaret eden öğrencilerimiz, yardım kampanyası hakkında bilgiler verdi.

            Öğrencimiz Elif ÖZER, yaptığı konuşmada “Kardeşlik Paylaşmaktır” adlı bir proje başlattıklarını söyledi.  Bayır Bucak Türkmenlerinin hem soydaş, hem de din kardeşi olması nedeniyle kendilerine öncelik verdiklerini ifade eden Elif ÖZER,  Şubat ayında başlatılan ve 11 Mart itibariyle sona eren yardım kampanyası ile 3 bin 200 TL yardım topladıklarını söyledi.

           Valimiz Sayın Cevdet CAN yaptığı konuşmada, bu güzel davranış nedeniyle öğrencileri tebrik etti.   Kardeşliğin ana unsurunun paylaşmak olduğunu kaydeden Valimiz Sayın Cevdet CAN, “Biz de Bayır Bucak Türkmenlerini, hem soydaşımız, hem de din kardeşlerimiz olduğu için öne aldık. Amacımız tüm insanlara yardım etmek. Bizim inancımızda biriz, birdeniz, kardeşiz, aynı zamanda birbirimize emanetiz.  Alem bize emanet, biz birbirimize emanetiz. Bu duyguları yaşattıkları için öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Bu asil, necip millete bu yakışır. Gözü yaşlı birisinin gözlerinin yaşını silmeliyiz” dedi.

               Fen Lisesi’nde okuyan öğrencilerimizin harçlıkları ile toplanan yardımın il genelinde bir başlangıç olduğu ve Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına açılacak bir hesap ile tüm okullarda yaygınlaştırılacağı belirtildi.

 

22-03-201622-03-201622-03-2016

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.