TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karşıyaka Ortaokulunda Okuma Sokağı Açılışı Gerçekleştirildi

Karşıyaka Ortaokulunda  Okuma Sokağı Açılışı Gerçekleştirildi

Karşıyaka  Ortaokulumuzda Okuma Sokağı ve Kütüphane açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa Valimiz Sayın Dr. Ömer TORAMAN, Belediye Başkanı Av. Eyüp EROĞLU, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticilerimiz, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler, davetliler ve gazeteciler katıldılar.

Açılışta bir konuşma yapan Karşıyaka Ortaokulu Müdürü Osman TOSUN ; ‘Öğrencilerde tespit edilen okuma eksikliğinin giderilmesi için çocuklarımızda  merak ve ilgi uyandıracak, onlardaki okuma ve anlama becerisini geliştirecek bir alan oluşturduklarını ifade etti. Kitapların farklı kategorilerden oluşmasıyla çocukların kendilerini bulacakları, ilgi alanlarına göre yönelmelerini sağlayacaklarını ifade etti. Kütüphanedeki kitapların sistematik bir plan dahilinde belirlendiğini belirtti. Böylece çocuğun yazar veya şairin yaşam serüvenine eşlik etmesinin amaçlandığını sözlerine ekledi. Oluşturulan alanla birlikte Tokat Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yürütülen Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz Projesi kapsamında 783 öğrenci ve 52 personelle aktif katılım sağlandığını ifade etti. Okuma sokağı konusunda desteklerinden dolayı başta Tokat Valisi Dr. Ömer TORAMAN’a, Tokat Belediye Başkanı Av Eyüp EROĞLU’na  ve yönlendirici  teşviklerinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI’ya teşekkür iletti

Program öğrenciler tarafından hazırlanmış Arapça ve Türkçe oku yazan  hediyelerin takdiminin ardından son buldu.

 

 14-02-201814-02-201814-02-201814-02-201814-02-201814-02-201814-02-2018

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.