TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAYA ÇAKIR KIZILAY ÖZEL EĞİTİM ANAOKULUNUN AÇILIŞI TÖRENLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

81 İl 81 Anaokulu projesi kapsamında Tokat'ımıza kazandırılan Kaya Çakır Kızılay Özel Eğitim Anaokulunun açılışı törenle gerçekleştirildi.
KAYA ÇAKIR KIZILAY ÖZEL EĞİTİM ANAOKULUNUN AÇILIŞI TÖRENLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Törene,28.Dönem TBMM Başkanı, Türkiye Cumhuriyeti'nin son Başbakanı ve İzmir Milletvekilimiz Sayın Binali Yıldırım ve eşleri hanımefendi, Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı ve eşleri hanımefendi, Milletvekillerimiz Sayın Av. Yusuf Beyazıt ve Sayın Mustafa Arslan, Belediye Başkanımız Sayın Av. Eyüp Eroğlu, Hayırsever İşadamı Sayın Yavuz Çakır, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali, Kızılay yöneticileri, il protokolü katıldı.

Açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Ardından Kur'an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Törende ayrıca 81 İle 81 Anaokulu Projesinin sunum videosu da yer aldı.

Törende Kızılay İstanbul Şube Başkanı Mehmet Uğurelli ve Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Murat Ellialtı selamlama konuşmalarını yaptı. Hayırsever İşadamı Yavuz Çakır'ın konuşmalarının ardından Belediye Başkanımız Sayın Av. Eyüp Eroğlu, Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, Milletvekilimiz Sayın Av. Yusuf Beyazıt da konuşmalarını gerçekleştirdi.

28.Dönem TBMM Başkanı, Türkiye Cumhuriyeti'nin son Başbakanı ve İzmir Milletvekilimiz Sayın Binali Yıldırım, konuşmasında eğitimin önemine vurgu yaparak, Tokat'taki eğitim yatırımlarını değerlendirdi.

Milletvekilimiz Sayın Binali Yıldırım; "Öncelikle helikopter kazasında şehit olan kahraman Mehmetçiklerimize bir kez daha Rabbimden rahmet diliyorum, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Milletçe büyük bir acı yaşadık. Allah bir daha buna benzer kazalar yaşatmasın. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde birçok iş yaptık. Tabii Tokat da bu güzel işlerden nasibini aldı. Özellikle bu gibi projeler beni gerçekten çok heyecanlandırıyor. Çünkü bu projeler doğrudan insana dokunuyor. Her şey eğitimle başlar ve dünyanın en büyük gücü bilgidir. Bilgiye sahip olan, bilgiyi üreten ve yöneten ülkeler bir adım öne geçiyor, bunu başaramayanlar geride kalıyor. Tokat ilimiz de ülkemiz de bu anlamda büyük işlere imza atıyor. Tüm alanlarda olduğu gibi eğitim alanında kararlılıkla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Proje kapsamında 50 anaokulumuz tamamlandı. Bugün 39'uncuyu açıyoruz. Bütçemizin aslan payını hep eğitime ayırdık. Eğitime gerçekten çok ciddi yatırımlar yapıyoruz. Ayrıca 25 Şubat itibari ile öğretmenlerimiz de aşılanmaya başladı. Yavaş yavaş yüz yüze eğitime geçmek için de adımlarımızı atıyoruz" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından kurdele kesilerek Kaya Çakır Kızılay Özel Eğitim Anaokulunun açılışı gerçekleştirildi.

Açılış töreni, Sayın Binali Yıldırım'ın okul bahçesine fidan dikmesiyle sona erdi.

06-03-202106-03-202106-03-2021

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.