TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kitap Değerlendirme Etkinliklerimiz Yazar Katılımları İle Hız Kesmeden Devam Ediyor

Kitap Değerlendirme Etkinliklerimiz Yazar Katılımları İle Hız Kesmeden Devam Ediyor

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Strateji Geliştirme Birimi AR-GE tarafından yürütülen Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz projesi kapsamında bu hafta destekleme ve yetiştirme kursuna katılan öğrencilerimiz Z kütüphane ve İl Halk Kütüphanesinde kitap okuma ve değerlendirme etkinlikleri gerçekleştirdiler.

Aynı zamanda merkez ortaokul ve anaokulu müdürleri ile köy/belde okul müdürleri okuma grupları Şevket Süreyya Aydemir’in “Toprak Uyanırsa” ve Tokatlı yazarımız Mehmet Emin Ulu’nun “Tuna’ya Doğru Gazi Osman Paşa” isimli yapıtını değerlendirdi.

Kitap Değerlendirme etkinliğinde ülkemizin yetiştirdiği ünlü yazarlardan Tokatlı hemşerimiz Mehmet Emin Ulu okurları ile buluştu. Okul müdürlerimiz tarafından büyük bir beğeni ile okunan roman, ülkemizin yetiştirdiği büyük komutanlardan Gazi Osman Paşa’yı ve Plevne savaşını anlatıyor. Yazar, romanını uzun bir hazırlık döneminden sonra kaleme almaya başladığını ve üç yılda tamamladığını; yapıtın her satırını duyarak, hissederek yazdığını hatta zaman zaman kendini olayların içinde bir kahraman gibi hissedip gözyaşlarını tutamadığını ifade etti.

 Katılımcılar yazarı dinlerken bile geçmişin acılarını yaşadığını hissetti. Okul müdürleri bir tarih ve kahramanlık destanı olarak anılan romanın çok başarılı olduğunu; okurların büyük bir heyecan, ibret ve zevkle okuyabileceğini belirttiler.

Böylesi emek sarf edilerek Türk tarihinin abidevi bir şahsiyetini ve zaferini anlatan eserin okurlarını bulması dileğiyle yazarımız Mehmet Emin Ulu’ya teşekkür ediyoruz.

 

 

25-08-201725-08-201725-08-201725-08-201725-08-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.