TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kitap Fuarı Güncesi...

Kitap Fuarı Güncesi...

Öğretmen ve öğrencilerimiz ile yeni yapıtlar,  yazarlar ile tanışmak ve kitap fuarı ortamını teneffüs etmek için Kayseri Kitap Fuarına katıldık. Verimli geçen etkinliğe dair katılımcı görüşleri:

"Kendimi dünyayı kurtaracak kitap ordusunun kahraman bir neferi gibi hissettim. Aynı sevgiyi yasayanlarla aynı ortamı  paylaşmak  beni çok mutlu etti. Emeği geçenlere Teşekkürler."

"Kitaplar için yollara düşüp onların izini sürmek tüm yorgunluğumuzu unutturuyor. Teşekkür ederiz emeği geçen herkese."

"Bazı nedenlerden dolayı bulamadığımız ulaşamadığımız kitaplara ulaşmak kadar bir kitap fuarının da bir AVM kadar kalabalık olabileceğini görmek ümit vericiydi. Fotoğrafları ve kitapları öğrencilerimle paylaşarak kitabın zannettikleri gibi rağbet görmeyen bir şey olmadığını, aksine yığınların kitaplara akabildiğini görmelerini sağlayabilmeyi umuyorum. En büyük kazanımımız gençleri bu tip ortamlarda böylesine bir ilgi sağnağıyla karşı karşıya getirebilmek olabilir."

"İlim ve İrfan Yurdu Tokat´ın kitap kurtları, Sezarların Şehri, Han Duvarlarının yazıldığı  Kayseri Kitap Fuarına imzalarını attılar. Kelimelerin gücü ruhun şifasıdır. Gözümüz ve gönlümüz aydınlandı. Emeği geçen tüm eğitimci arkadaşlara ve kitap dostlarına teşekkür eder; tekrarında buluşmayı diliyoruz." 

YOL BOYU KİTAP  

Gün doğmadan kitap doğdu bugün. Kitapla uyandık, kitaba uyandık. Yolumuzu kitap aydınlattı, zira güneş yoktu. Zamanın ve mekanın öncesinde de, güneşten önce de “söz” vardı ve bizler muhatap idik bu söze. Belki de her birimizin kitabı çok önceden yazılmıştı. Bizler de kendi kitabımızın kahramanıyız. Her günümüz ayrı bir sayfa. İşte bugün de asıl kitabımızın bir sayfasını yine kitaba ayırdık. “Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz” ismiyle bir araya geldik ve Kayseri Kitap Fuarı için yollara revan olduk. Yol boyu sohbetimiz kitap üzerine idi. 29 öğretmen ve 17 öğrenciden oluşan ekimiz ile Tokat- Kayseri yoluna kitap aşkı ile çıktık. Kayseri’ye varır varmaz , bizleri fuar görevlileri karşılıyor. Fuara özel bastırılmış tişört ve şapkaları takdim ediyorlar. Teşekkür ediyoruz.  Tokat Kitap Fuarı hakkında konuşuyoruz. Kitap kokusunun sirayet ettiği mekânda her adımda kitap ve muhayyel bir dünyanın kurgusundayız gibi. Kitap var, ruhî ve bedenî huzur var. Her kitabın sayfasına sızıp, oralarda kendimizi arıyoruz adeta. Kitaplara dokunmaktan öte, kitapların içlerine, kurgularına konu olmak ister gibi sarılıyoruz sanki. Yayınevlerini keşfe çıkıyoruz.  Adım adım bir hayalin içinde, masallar ülkesindeyiz. Bu kadar kitabın içinde, kendi içimize de dönüyoruz. Meğerse kendi içimizde ne boşluklar varmış. Şimdi o boşluklardan yollar açıyoruz kitaplara. Belki çoğu yazar yoktu ama onların ruhu vardı fuar alanında. Belki her kitap, kendi lisanıyla konuşuyordu bizimle. Yeter ki dokunalım kitaplara!

Öğle yemeğimizi Belediye ikram ediyor. Teşekkür ediyoruz. Sonrasında yine kitaplara koşuyoruz. Öyle ya 275 km yol katettik, nasıl koşmayalım kitaplara!

Zamanın nasıl geçtiğini anlamadan Proje Koordinatörümüz Keziban Yıldırım Özcan mesaj üstüne mesaj gönderiyor. Dönüş saatimizin geldiğini söylüyor ama bizler ayrılamıyoruz kitaplardan. Nasıl ayrılalım ki her birimiz bir kitabın sayfasında unutuyoruz kendimizi. Aldığımız kitapları kucaklayarak arabamıza biniyoruz. Öncesinde toplu fotoğraf çektiriyoruz elbette. Ellerimizde kitaplar ve yazarlarından kokular ile dönüş yoluna koyuluyoruz. Bizleri kitap aşkıyla uğurlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Levent YAZICI’ya teşekkür ediyoruz. Şimdi okuma zamanı..." 

 Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz her geçen gün katılımcıları ile daha çok değer ve anlam kazanıyor. Kıymetli öğretmen ve öğrencilerimiz ile bize yol açan, iz olan kıymetli İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Levent YAZICI ´ya ve misafirperverliklerinden dolayı Kayseri Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederiz.

20-10-201720-10-2017

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.