TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KİTAP TOKAT 1'İNCİ OKUMA KÜLTÜRÜ YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Valiliğimiz himayelerinde Müdürlüğümüzün yürüttüğü Kitap Tokat Projesi kapsamında düzenlenen 2021-2022 Öğretim Yılı 1'inci Okuma Kültürü Yarışması Ödül Töreni gerçekleştirildi. Törene katılan Valimiz Sn. Ozan Balcı, yarışmada dereceye giren öğrencilerimizi ödüllendirdi.
KİTAP TOKAT 1'İNCİ OKUMA KÜLTÜRÜ YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

Kitap Tokat Projesi 1'inci Okuma Kültürü Yarışması Ödül Töreni, Kitap Tokat Projesinin tanıtım videosunun izlenmesiyle başladı.

Video gösteriminin ardından konuşmalarını gerçekleştiren Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, kitap okumanın önemine değinerek; "Kitap okumak akademik hayatımız olmak üzere yaşamımızın her yanına olumlu etki eder. Kitap okumak ayrıcalıklı bir iştir. Kitap okumak boş zaman işi değildir. Kitap okumaya özelikle vakit ayrılmalı, emek verilmelidir. Burada kitap okumaya gönül veren öğrencilerimiz var. Bu anlamda bu öğrencilerimiz kendilerini ayrıcalıklı hissetmeliler. Bu ödül töreni de çok anlamlı bir tören. Bu nedenle de biz bu projeyi yürekten destekliyoruz. Bu işe gönül veren herkesi yürekten kutluyorum" dedi.

Tokat'ta kitaba ilişkin yapılan işleri anlatan Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı; " Tokat merkezde bir tane müstakil bebek ve çocuk kütüphanesi yaptık. Burası gerçekten çok güzel işliyor. Türkiye'nin ilk müstakil bebek ve çocuk kütüphanesi Tokat'ta. Öte yandan yeni halk kütüphanemiz de birkaç aya bitecek. Onun dışında her okula zenginleştirilmiş kütüphane yapıyoruz. Yaklaşık 100 tane kütüphane kurulumu sağlandı. Şimdi 102 tane yeni okul yapıyoruz. 52 tane de güçlendirme var. Ortama 150 civarında da oralara kütüphane koyduk. Yani toplam 250 kütüphanemiz olacak. Onun dışında aralık ayı sonu itibariyle de 150 okulumuzu daha kütüphane kurulumu sağlanacak. Tüm Tokat'ta toplam 400 tane kütüphane kurmuş olacağız. Kütüphanesi olmayan okulumuz kalmayacak. Bunu çok anlamlı ve önemli buluyorum.  Sadece Tokat merkezde değil Niksar, Reşadiye, Başçiftlik, Almus, Artova, Yeşilyurt, Pazar ilçelerimizde de kütüphanelerimiz yapılıyor. Ayrıca inşallah Zile, Turhal ve Erbaa'da bu sene kütüphane yapmış olacağız"

Tokat'ta eğitim adına güzel işler yürütüldüğünü belirten Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, projede emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkürlerini iletirken, yarışmada dereceye giren öğrencilerimizi de tebrik etti.

Valimizin konuşmalarının ardından tören, müzik dinletisi ile devam etti.

Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde eğitim gören ve yarışmada dereceye giren öğrencilerimizi ödüllendirdi.

Kitap Tokat Projesi 1'inci Okuma Kültürü Yarışması Ödül Törenine Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, Tokat İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Sayın Bahri Bostancı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sayın Mahmut Özdemir, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve veliler katıldı.

08-12-202108-12-202108-12-202108-12-202108-12-202108-12-202108-12-2021

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.