TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kitap Tokat Projesi Kapsamında Okur Yazar Buluşması “Suat TURGUT”

Kitap Tokat Projesi Kapsamında Okur Yazar Buluşması “Suat TURGUT”

22 Şubat Cuma günü Mehmet Akif Ersoy Görme Engelliler Okulunda Kitap Tokat Projesi kapsamında Yazar Suat Turgut ile okur yazar buluşması düzenlendi. Programa Sayın Valimiz Dr. Ozan Balcı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu ve Jandarma Komutan Vekili Erdinç İnel katıldı. Program Karşıyaka Ortaokulu müzik öğretmeni Ozan Çekiç yönetimindeki özel çocuklarımızın velilerinden oluşan ritim grubunun gösterisi ile başladı. Mehmet Akif Ersoy Görme Engelliler Müzik Öğretmeni Görkem Ezgi Bal Yazıcı ve özel eğitim öğretmeni Ercan Teser yönetiminde özel çocuklarımızın müzik şöleni ile devam etti. Kulakların ve gönüllerin pasını silen bu iki güzel çalışmanın ardından yazar Suat Turgut hem protokol üyelerine hem velilerimiz ile öğretmenlerimize hem de sevgili özel çocuklarımıza seslendi. Programın sonunda Sayın Valimiz Dr Ozan Balcı, Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan hediyeleri yazarımıza takdim etti. 

Tokat Valiliği uhdesinde Müdürlüğümüz tarafından yürütülmekte olan Kitap Tokat Projesi kapsamında anasınıfı, ilkokul ve ortaokul öğrencilerimize hediye edilen kitapların yazarı  Sosyal Antropolog Yazar Suat Turgut: Artova, Almus, Başçiftlik ilçelerimizde ve Kemal Arat, Karşıyaka İlkokulu, Öğretmen Rukiye Bumin Anaokulu, TOKİ Ortaokulu, Özel Eğitim Uygulama, Mehmet Akif Ersoy Görme Engelliler ve Yavuz Selim Özel Eğitim Okullarında köy ve merkezde öğrenim gören öğrencilerimiz ile hafta boyunca tarihimize yön veren kahramanlarımızın hayatını konu alan kitaplarıyla öğrencilerimize ışık tutan yazarımız farklı 14  programda toplamda 1500 öğrencimize  ulaştı.

 

 

 

22-02-201922-02-201922-02-201922-02-2019

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.