TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kutlu Doğum Haftası Kutlama Etkinlikleri Gerçekleştirildi

Kutlu Doğum Haftası Kutlama Etkinlikleri Gerçekleştirildi

       Tokat Mehmet Emin Saraç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından, Kutlu Doğum haftası münasebetiyle program düzenlendi. Okul bahçesinde düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayıp, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Okul Müdürü Mustafa SOLMAZ’ın açılış konuşmasının ardından öğrenciler tarafından naatlar, şiirler ve ilahiler okundu.

        Programa Valimiz Sayın Cevdet CAN, İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Abdullah TAŞTAN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa ERARSLAN, Okul Aile Birliği Başkanları, STK Temsilcileri, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldılar.

GÜVEN TOPLUMU, İNSANLIK İÇİN BİR NİMETTİR

         Daha sonra kürsüye gelen Tokat Müftülüğü Cezaevi Vaizi Abdullah ÇOLAK, “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” konulu konuşmasını gerçekleştirdi. ÇOLAK, hayatından örnekler vererek anlattığı Hz. Peygamberin, tarihi bir kişilik olarak değil, insanlığa örnek olması yönüyle ve mesajlarıyla öğrenilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

         Güven toplumunun tesis edilmesi için üç anahtar kavrama ihtiyaç duyulduğunu ifade eden ÇOLAK; “Güven toplumunun inşası için olmazsa olmaz kavramlar sadakat, adalet ve merhamettir. Bu kavramlar ile toplumu inşa etmezsek, insanlık için bir nimet olan güven toplumu yok olur” dedi.

          Protokol konuşmalarının ardından tören sona erdi.

25-04-201725-04-201725-04-2017

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.