TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kütüphane Haftası Kapsamında Etkinlik Düzenlendi

Düzenlenen etkinliğe Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, İl Emniyet Müdürümüz Sayın Göksel Topaloğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Adem Çakır ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali katıldı. Etkinlikte İl Halk Kütüphanesinden en çok kitap alıp okuyan öğrenciler ödüllendirildi.
Kütüphane Haftası Kapsamında Etkinlik Düzenlendi

Öğrencilere ödüllerini vermeden önce konuşma yapan Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı; "Bu yıl 57'ncisini kutladığımız Kütüphaneler Haftası dolayısıyla büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Etkinliğin gerçekleştirilmesinde katkısı bulunan Kültür ve Turizm Müdürlüğümüze, Kütüphane Müdürlüğümüze ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Tüm okurların, kitapseverlerin Kütüphaneler Haftasını kutluyorum. Dereceye giren öğrencilerimize de kutluyorum. Bildiğiniz gibi Tokat'ta kitap anlamında çok iyi işler yapıyoruz. Tokat kitabın başkenti olacak dedik. Bunun için çalışıyoruz. Tokat merkezde Türkiye'nin ilk bebek ve çocuk kütüphanesini kurduk. Ayrıca yine merkezde İl Halk Kütüphanesinin temellerini attık. Bu da yaklaşık 12 milyonluk bir yatırımımız. Niksar'da yeni bir halk kütüphanesi temeli atılıyor. Reşadiye'de de kütüphanemizin temelini attık o da en kısa zamanda bitecek. Yine Başçiftlik, Almus, Artova ve Yeşilyurt'ta butik halk kütüphanelerinin temellerini inşallah en kısa zaman içerisinde, mayıs ayında atacağız. Pazar'da eski hükümet konağını restore ettirip kütüphane olarak kullanacağız. Bunun dışında şu ana kadar yaklaşık 89'a yakın zenginleştirilmiş kütüphane yaptık. Yeni yaptığımız ve güçlendirdiğimiz okullara da z-kütüphane koyduk. İnşallah bir buçuk yıl içerisinde onlar da bitince Tokat'ın yaklaşık 250 tane zenginleştirilmiş kütüphanesi olacak ve Tokat Türkiye'nin en çok z-kütüphanesi olan ili olacak. Onun dışında PTT kanalıyla çocuklarımıza kitap gönderiyoruz. Bu da çok güzel bir proje oldu. Öğretmenlerimiz, kütüphanecilerimiz çok güzel işler yapıyor. Bunun dışında yaklaşık 1 milyon 200 bin kitap dağıttık. Bu sayede de okuma kültürüne büyük katkı sağlandı. Bunu çok önemsiyorum. Kitaba ilişkin her zaman çocuklarımızın yanındayım. Kısacası Tokat'ta kitap adına çok güzel işler oluyor. Bu güzel işlerin gerçekleştirilmesinde emeği geçen tüm arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi.

Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı'nın konuşmalarının ardından İl Halk Kütüphanesinden en çok kitap alıp okuyan öğrencilere ödülleri takdim edildi.

30-03-202130-03-202130-03-2021

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.