TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Liseleri arası “Hutbe Okuma” ve “Kız Öğrenciler Kuranı-Kerim Okuma ve Hafızlık” Yarışmaları Finali Yapıldı

       Bakanlığımız Din Öğretimi Genel müdürlüğü tarafından tüm Türkiye’de her yıl düzenlenen İmam Hatip Liseleri Arası “Hutbe Okuma”,  “Kız Öğrenciler Kuranı-Kerim Okuma ve Hafızlık”yarışmaları Tokat il finali 28 Nisan 2015 Salı günü  Reşadiye Anadolu İmam Hatip Lisesi´nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.  
Liseleri arası “Hutbe Okuma” ve  “Kız Öğrenciler Kuranı-Kerim Okuma ve Hafızlık” Yarışmaları  Finali Yapıldı

 

             Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından tüm Türkiye’de her yıl düzenlenen İmam Hatip Liseleri Arası “Hutbe Okuma”,  “Kız Öğrenciler Kuranı-Kerim Okuma ve Hafızlık”yarışmaları Tokat il finali 28 Nisan 2015 Salı günü  Reşadiye Anadolu İmam Hatip Lisesi´nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

            Reşadiye Merkez Camii´nde düzenlenen “Hutbe Okuma”yarışmasına il ve ilçelerimizdeki İmam Hatip Liseleri ile bünyesinde İmam Hatip Lisesi programı bulunan çok programlı liselerimizle birlikte 9 okul katıldı. Açılış konuşmasını Reşadiye İmam Hatip Lisesi Müdürü Ömer Faruk KAHRAMAN’ ın yaptığı yarışmaya halkın yoğun ilgisi vardı. Hutbe yarışmasında birinci olan Tokat Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi “Muhammed SÜNBÜL”  , ödülünü Reşadiye Belediye Başkanı Cemil KILIÇ’ tan, ikinci olan Reşadiye Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi “Muhammed İNAN” ödülünü İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI’ dan, üçüncü olan Erbaa Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi “Kudretullah GÜN” ödülünü İl Milli Eğitim Şube Müdürü İlyas SARIKAYA’ dan, dördüncülüğü paylaşan diğer öğrencilerimiz ise ödüllerini Reşadiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet FEDAKARTÜRK ve Reşadiye Müftüsü Hüseyin AKSOY ’dan aldı.

                Reşadiye Halk Eğitim Merkezi salonunda ise aynı saatlerde gerçekleştirilen “Kız öğrenciler Kuran-ı Kerim Okuma ve Hafızlık”yarışmalarında imam hatip liselerinden toplam 10kız öğrenci katıldı. Hafızlık Yarışmasında Tokat Arif Nihat ASYA Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Elvan TOP birinci olurken, Zile Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Bade SARAÇ ise ikinci oldu. Kuran Okuma Yarışmasında Niksar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Feyza IŞIK birinci, Zile Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Şerife Eda TÜRE ikinci, Erbaa Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ziynet TEMİZ üçüncü oldu.

                  İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Levent YAZICI Reşadiye Halk Eğitim Merkezi salonuna geçerek burada yarışmaya katılan öğrencileri ve öğretmenleri tebrik etti. Program Reşadiye İmam Hatip Lisesi´nin okulda vermiş olduğu yemek ikramı ve Reşadiye Belediye Başkanı Cemil KILIÇ’ın Hutbe Yarışmasına katılan her öğrenciye bir çeyrek altın hediye etmesiyle son buldu. Yarışmalara Katılan tüm öğrencilerimizi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

 

hhhhhhhhhhhhhhh

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.