TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LYS Tercih Danışmanlığı Semineri Düzenlendi

LYS Tercih Danışmanlığı Semineri Düzenlendi

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz  ile Gaziosmanpaşa  Üniversitesi arasında düzenlenen “LYS Tercih Danışmanlığı Semineri” Rehberlik ve Araştırma Merkezi´nde düzenlendi.

Seminere Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şinasi PERÇİN, Gaziosmanpaşa Üniversitesi  Üniversitesi  Rektör Yardımcısı Prof Dr. Hanifi VURAL, dekan ve dekan yardımcılarının yanı sıra okul idarecileri ve  rehber öğretmenler katıldılar.  

Seminerde yeni gelişmelerin takip edilmesi ve ortak dilin kullanılarak üniversite tercihi yapacak öğrencilerimizin daha bilinçli tercihler yapabilmeleri amaçlanan seminerde; YGS, LYS, OBP, okul birincileri kontenjanı, bölüm inceleme, kılavuz inceleme, tercih nasıl yapılır, yatay geçiş, dikey geçiş, çift anadal ve yan dal gibi başlıklar ele alındı.

Seminerin açılışında bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, “Geleceği görebilmek, meslekleri tanımak, daha bilinçli tercih yapmaları için öğrencilerimizi iyi tanımak ve yönlendirmek için bizlere büyük sorumluluk düşüyor. Aksi halde yanlış tercihler sonucu pek çok öğrencimiz mağdur olabiliyor. Öğrencilerimiz için kendi çocuğumuzdan fazlasını istemeliyiz. Burada sizlerle buluşan Gaziosmanpaşa Üniversitesi öğretim görevlileri  ve siz değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.” dedi.

Daha sonra söz alan Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Mustafa ŞAHİN, Gaziosmanpaşa Üniversitesinin Fakülte, Meslek Yüksekokulu, Yüksekokul ve Enstitülerinin tanıtımlarını gerçekleştirerek katılımcılılara Üniversite hakkında bilgiler aktardı.  Rektör ŞAHİN ayrıca Gaziosmanpaşa Üniversitesi´nin kütüphane, burs, sağlık hizmetleri ve sosyal hizmetleri hakkında bilgiler verdi ve katılımcıların sorularını cevaplandırdı.

 

20-06-201720-06-201720-06-201720-06-201720-06-201720-06-201720-06-201720-06-2017

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.