TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mahperi Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nce Bahar Şenliği Düzenlendi

Mahperi Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nce Bahar Şenliği Düzenlendi

         Mahperi Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen Bahar Şenlikleri Anaokulu açılışı  renkli görüntülere sahne oldu.

         Etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Abdullah GÜRBÜZ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Mustafa ERARSLAN, Maarif Müfettişleri Başkan Yardımcısı Vahdettin OĞUZ, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fikri DEMİR, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler, basın mensupları çok sayıda davetli katıldı.

         Etkinlikle öğrencilerimiz yıl boyunca hazırlanan tekstil ürünlerinin yanı sıra ilginç kostüm ve kıyafetleri sergilendi. Defilede saç bakımı ve güzellik hizmetleri eğitimi alan öğrenciler ilginç saç modelleri ve makyajları ile dikkat çektiler. Yelkenli saç modeli ile defileye çıkan öğrencinin yanı sıra polis ve asker kıyafeti giyen iki öğrencinin Türk Bayrağı ile kırmızı halı üzerinde yürümesi alkış topladı. Defilenin sonunda gelinlik giyen öğrenci Türk bayrağı açarak defileye katılanları selamladı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, ‘Öğrencilerin yıl boyunca öğrendikleri çalışmaların güzel örneklerini sunduklarını, bu hazırlığı yaparken de alanlarıyla ilgili öğrendiklerini uygulayarak kendilerini geliştirdikleri güzel bir çalışma olduğunu’ ifade etti.

         Mahperi Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  11. sınıf öğrencisi Neslihan ÇAĞLA, askerleri sevdiği için asker kostümü giydiğini belirtirken, Ebru YILMAZ ise 15 Temmuz şehitlerini anmak için polis kıyafeti giydiğini kaydetti. Çocuk gelinlere dikkat çekmek için gelinlik giyerek defileye çıktığını ifade eden Melek AYVAZ, "Erken yaşta evlenmek yanlış. Küçük yaşta evlenenlerin daha çok zamanı olduğunu düşünüyorum. Her şeyden önce okuma gerekiyor" şeklinde  konuştu.

         Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI ve davetliler tarafından Anaokulunun açılışı yapıldı. Anaokulundaki miniklerimizle yakından ilgilenen İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI minik öğrencilerimizle bir süre sohbet etti.

 

12-05-201712-05-201712-05-201712-05-2017
12-05-2017
12-05-2017
12-05-2017
12-05-2017

 

         

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.