TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Medya İçin Söz Gençlerde” Münazara Yarışması Finali Yapıldı

“Medya İçin Söz Gençlerde” Münazara Yarışması Finali Yapıldı

Öğrencilerimize; kendine güven, sorumluluk, farklı görüşleri bir arada yaşatabilme ve empati kurma duygularının gelişmesine, toplum veya topluluk içinde kendini rahat ifade edebilmelerine, fikir üretme ve çözüm bulma, antitezler üretme yeteneklerinin gelişmesine, herhangi bir konudaki farklı görüşlere mantık yürütme, araştırma yapma, düşüncelerini savunacak kanıtlara ulaşma, tezler ve istatistikî bilgiler yoluyla savunma becerilerinin gelişmesine katkıda bulunma amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Kanal 60 işbirliğiyle düzenlenen liseler Arası  “Söz Gençlerde” Münazara Yarışması’nın finali 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı’nda yapıldı.

İl genelinde 16 lisenin katıldığı yarışmada, finale kalan Milli Piyango İhya Balak Fen Lisesi ve Plevne Anadolu Lisesi öğrencileri karşılıklı tez ve anti-tezlerini savundular.

          “Tartışma, Soru-Cevap ve Özet” olmak üzere üç bölüm halinde gerçekleştirilen münazarada Plevne Anadolu Lisesi öğrencileri “Medya kullanımı bir bağımlılıktır” tezini savunurken, Milli Piyango İhya Balak Fen Lisesi öğrencileri ise “Medya kullanımı bağımlılık değil ihtiyaçtır” anti-tezini savundular. Yarışmanın sonunda jürinin yaptığı değerlendirme ile medya kullanımının ihtiyaç olduğunu savunan Milli Piyango İhya Balak Fen Lisesi 1377 puanla birinci olurken, medya kullanımının bağımlılık olduğunu savunan Plevne Anadolu Lisesi 1346  puanla ikinci oldu.

 Öğrencilere ödüllerini takdim eden Valimiz Sayın Cevdet CAN ise konuşmasında, “Bizim geleceğimiz gençlerimiz. Onları ne kadar özgüvenleri güçlü hale getirebilirsek, kendileri ile barışık hale getirebilirsek, aldıkları bilgiyi kullanabilir hale getirebilirsek geleceğimizi de o kadar teminat altına almış oluruz” dedi. Medyanın ihtiyaç tarafının da bağımlılık tarafının da çok güçlü olduğunu dile getiren Valimiz Sayın Cevdet CAN, “Amacımız güzel zihinler ve güzel eserler bırakmak” dedi.

 “Medya İçin Söz Gençlerde” münazara yarışması finaline Valimiz Sayın Cevdet CAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, Kanal 60 televizyonu Genel Müdürü Hüseyin KÖMÜR, İl Milli Eğitim Müdürlüğü idarecileri, okul idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

 

10-06-201610-06-201610-06-201610-06-201610-06-201610-06-2016

 

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.