TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı Yürüyüşü ve Okuma Etkinliği

Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı Yürüyüşü ve Okuma Etkinliği

       “İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif’i Anma” etkinlikleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Birimi tarafından 13 Mart 2015 Cuma günü saat 10.00’da il merkezindeki Atatürk Anadolu Lisesi, Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mahperi Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi , Yeşilırmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerive Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerinin katılımıyla Valilik Binası’nın önünden  İl Halk Kütüphanesi’ne yürüyüş gerçekleştirildi.

       Hem Halk Kütüphanelerinin kullanımı, hem okumanın önemi, hem de İstiklal Marşı’mızın şairi Mehmet Akif Ersoy’u anmak gibi birçok amacı barındıran yürüyüş ve okuma etkinliğine İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdurrahman AKYÜZ, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Ali UÇAR, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şube Müdürü Murat AĞAR, Ortaöğretim Şube Müdürü Osman SARGUT katıldı. Ayrıca yürüyüşte öğrenciler “Mehmet Akif” felsefesini anlatan döviz ve pankartlar taşıyıp, İstiklal Marşı dağıttılar.

     İl Halk Kütüphanesi’ne varıldığında tüm katılımcılar Mehmet Akif eserleri okuması yaparak, bu anlamlı günün önemine dair konuşmalar gerçekleştirdiler.

 

...........

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.