TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Merkez Atatürk Anadolu Lisesi´nde Fatih Projesi Etkileşim Tahtaları İle E-Seminer

Okul içi yapılacak duyurularda etkililiğin artması ve bütün sınıflara aynı anda aynı şekilde bilgilerin ulaştırılabilmesine ihtiyaç duyulmuştur. Okul içinde rehberlik servisi, okul idaresi veya öğretmenlerin belirli sınıflara aynı anda seminer verebilmesi amaçlanmıştır.
Merkez Atatürk Anadolu Lisesi´nde Fatih Projesi Etkileşim Tahtaları İle E-Seminer

Merkez Atatürk Anadolu Lisesi´nde E-Seminer

Amaç: Okul içi yapılacak duyurularda etkililiğin artması ve bütün sınıflara aynı anda aynı şekilde bilgilerin ulaştırılabilmesine ihtiyaç duyulmuştur. Okul içinde rehberlik servisi, okul idaresi veya öğretmenlerin belirli sınıflara aynı anda seminer verebilmesi amaçlanmıştır.

Uygulama Aşamaları: Bu amaçla FATİH projesi bileşenlerinden etkileşimli tahtaların (ET)  ve internet ağının kullanılabileceği düşünülmüştür. Bütün sınıflarda ET sorumlusu olarak bir öğrenci görevlendirilmiştir. Okul BT rehber öğretmenimiz tarafından kullanılabilecek farklı yazılımlar araştırılmış ve okul idaresi ile birlikte en uygun iki yazılım tespit edilmiştir. Sınıf ET sorumluları programların kullanımı konusunda bilgilendirilmiş ve sınıflarda ders saati dışında bir deneme uygulaması yapılmıştır.

Sistemin ilk uygulaması 18.02.2015 tarihinde rehberlik saatinde 9. ve 10. Sınıflara yapılmıştır. Okul müdür yardımcımız Levent GÜNER bütün 9. ve 10. Sınıflara, kitap seçiminin daha sağlıklı bir şekilde yapabilmesi için, seçmeli dersleri tanıtan, görüntülü ve sınıfların mesaj göndererek eşzamanlı katılım sağlayabildiği bir bilgilendirme çalışması yapmıştır.

 

Sonuçları: Sistem bütün sınıflarda sorunsuz bir şekilde çalışmıştır. Diğer sınıflara da bu şekilde farklı konularda seminerler düzenlenmesi planlanmaktadır. 

 

 

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.