TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Merkez İmam- Hatip Ortaokulları Kıyasıya Yarıştılar

İlimiz merkezinde bulunan İmam Hatip Ortaokulları arasında “Tokat-Merkez İmam- Hatip Ortaokulları Yarışıyor” ismiyle 5. Sınıflar arası Bilgi Yarışması düzenlendi.
Merkez İmam- Hatip Ortaokulları Kıyasıya Yarıştılar

İlimiz merkezinde bulunan İmam Hatip Ortaokulları arasında “Tokat-Merkez İmam- Hatip Ortaokulları Yarışıyor” ismiyle 5. Sınıflar arası Bilgi Yarışması düzenlendi. Yarışmaya ilimiz merkezinde yer alan Plevne İmam -Hatip Ortaokulu, Çat Hüseyin Abbas İmam Hatip Ortaokulu, Tokat İmam Hatip Ortaokulu, Mevlana İmam Hatip Ortaokulu katıldı.

 

Gaziosmanpaşa Lisesi Konferans salonunda 20 Ocak 2015 Salı günü saat 13:00 de  yapılan yarışmaya İl Milli eğitim Müdürümüz  Levent YAZICI, İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Mustafa ERARSLAN, İmam-Hatip Ortaokullarının müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

Yarışmada Arapça, Kur’an-ı Kerim, Hz. Muhammed’in Hayatı, Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, Fen Bilimleri, İngilizce, Temel Dini Bilgiler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri olmak üzere 10 dersten toplam 25 soru soruldu.

 

Son ana kadar büyük bir heyecana sahne olan yarışma tamamlandığında eşit puana sahip olan Mevlana İmam Hatip Ortaokulu ve Tokat İmam Hatip Ortaokulu için yedek soru bölümüne geçildi. Bu bölümde sorulan iki soruya da doğru cevap veren Mevlana İmam Hatip Ortaokulu birinci oldu.

Yarışma sonunda dereceye giren öğrenciler ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI’nın elinden aldılar. Ayrıca yarışmaya katılan tüm öğrencilere de çeşitli ödüller verildi.

 

 

İHLİHLİHLİHLİHLİHLİHLİHLİHLİHLİHLİHLİHLİHLİHL

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.