TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Liseleri Şehrin Kalkınmasına Katkı Sunacak

Meslek Liseleri Şehrin Kalkınmasına Katkı Sunacak

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu başkanı Dr. Ali Çelik ve Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (TESOB) başkanı Fehmi Çankaya, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali'yi makamında ziyaret ettiler.

Bilindiği üzere Türkiye Odalar Borsalar Birliği ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapmış olduğu protokol gereği 81 ilde 81 meslek okulunun lisesinin yönetimi, Ticaret ve Sanayi Odalarına (TSO) geçti. Ülkemizdeki nitelikli eleman açığını giderebilmek için bizzat ticaretin ve sanayinin içerisinde olan, iş dünyasının beklentileri ve ihtiyaçları doğrultusunda nitelikli ara eleman yetiştirilmesi hususunda Milli Eğitim Bakanlığı, Odalar Borsalar Birliği'nin daha aktif rol almasını istedi.

Tokat'ta da 3 ay önce yapılan bir protokolle, Tokat merkezdeki Endüstri Meslek Lisesi'nin yönetiminde Tokat Ticaret ve Sanayi Odası temsilcileri de yer alıyor.

OKA'YA LABORATUVAR PROJESİ SUNULACAK

Konu ile ilgili istişarelerde bulunmak üzere İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali'yi ziyaret eden Tokat Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu başkanı Dr. Ali Çelik ve Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (TESOB) başkanı Fehmi Çankaya, mevcut lisemizin atölyeleri ve laboratuvarlarının yenilenmesi için Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı'na laboratuvar projesi sunacaklarını söylediler.

Ziyarette konuşan TSO Başkanı Ali Çelik, "İş dünyası, STK'lar ve bürokrasi; hep birlikte eğitim de dahil her türlü sorunumuzu birlikte çözmenin gayreti içerisinde olacağız. Bu amaçla bugün Milli Eğitim Müdürümüzle bir araya geldik. Bunları tartıştık konuştuk. İnşallah gelecekte bunun son derece olumlu sonuçlarını göreceğiz. Şehrimiz bundan istifade edecek, kalkınmasını hızlı bir şekilde devam ettirecek" ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali de ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "Ülkemizdeki nitelikli eleman açığını giderebilmek amacıyla ticaretin ve sanayinin içerisinde olan, iş dünyasının beklentilerini karşılayacak nitelikli ara eleman yetiştirilmesi hususunda Odalar Borsalar Birliği'nin paydaşlarıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnşallah kısa sürede başarılı sonuçlar elde etmeyi amaçlıyoruz." dedi.

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.