TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitim Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Mesleki Eğitim Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Mesleki Eğitim Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı Mehmet Akif Ersoy Görme Engelliler Okulu Konferans Salonu yapıldı.

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Efkan KARAERKEK ve Menderes KAYA’nın yanı sıra Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne Bağlı Okul/Kurum idarecileri ve SGK temsilcileri katıldılar.

16/17 Ağustos 2017 tarihleri arasında iki gün olarak devam toplantıda ; SGK iş ve işlemleri ile ilgili genel bilgilendirme, tehlike sınıfı ve NACE kodları, okul veya işletme değişikliğinde sözleşmenin yenilenmesine yönelik iş ve işlemler, kısa vadeli sigorta primleri ile ilgili mevzuatın anlatılması, iş kazası bildirimlerinin yapılması, öğrencilerin yarıyıl ve yaz tatilinde SGK ile ilgili yapılması gereken iş ve işlemler, işyeri SGK sicil numarasının alınması, işyeri kullanıcısının belirlenmesi ve şifre alınması işlemleri, işletmelerde mesleki eğitim, zorunlu staj ve alan eğitimine başlayan öğrencilerin SGK iş ve işlemleri belge türleri, sağlık raporu, devamsızlık ve izin puantajlarının sisteme işlenmesi ve Sosyal Güvenlik bildirgesine aktarılması, sigorta prim listelerinin hazırlanmasında dikkat edilecek hususlar ve bu süreçte hazırlanması gereken evraklar ve ödemeleri, sisteme girişte sorumlu olan personelin güvenceleri, hatalı işlem, süre gecikmesi vb. durumlarda karşılaşacakları durumlarda çözüm önerileri, işe giriş ve işten çıkış bildirgeleri ile ilgili iş ve işlemlerin yapılması, nakil gelen giden ve mezun olan öğrencilerle ilgili yapılması gereken iş ve işlemler, SGK ve işlemlerine ait bilgi ve dokümanların saklanma süreleri ve arşivlenmesi, öğrencilerin yarıyıl ve yaz tatilinde mevsimlik işçi, part/time, yarı zamanlı çalışma, İŞKUR’un işbaşı eğitimi vb. statülerinde sigortalı olarak çalışmaları halinde beceri eğitimi / staj çalışmalarındaki sigortalılık işlemleri, E - vizite ve e – bildirge sistemi sitelerinin kullanılmasının uygulamalı aktarılması, sağlık raporu alan öğrencilerin e-vizite üzerinden takibi konuları görüşüldü.

 

17-08-201717-08-2017

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.