TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ EĞİTİMDE 2022 YILI HEDEFİ 1 MİLYON ÇIRAK ÖĞRENCİ

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Mesleki Eğitim Daire Başkanı Sayın Süleyman Akgül, Görevli Öğretmen Sayın Osman Dolgunyürek,  İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Ağar ve Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ali Çelik'in katılımı ile Merkezi Eğitim Merkezleri Tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.
MESLEKİ EĞİTİMDE 2022 YILI HEDEFİ 1 MİLYON ÇIRAK ÖĞRENCİ

Müdür Yardımcımız Sayın Abdullah Gürbüz, il geneli Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri müdürlerimiz, mesleki eğitim merkezi müdürlerimiz ve sektör temsilcilerinin de katılım sağladığı toplantıda Mesleki Eğitimi Tanıtma ve Yaygınlaştırma Projesi ile ilgili fikir alış verişinde bulunuldu.

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ali Çelik toplantının açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Ağar da konuyla ilgili olarak konuşmalarını gerçekleştirdi.

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Mesleki Eğitim Daire Başkanı Sayın Süleyman Akgül ise konuşmasında mesleki eğitimin tarihsel sürecinden bahsetti.

Yapılan konuşmaların ardından Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünde Görevli Öğretmen Sayın Osman Dolgunyürek, Mesleki Eğitimi Tanıtma ve Yaygınlaştırma Projesi  (METYAP) ile ilgili sunumunu gerçekleştirdi.

 Toplantı, iş dünyası temsilcilerinin ve okul/kurum müdürlerimizin öneri, soru ve isteklerinin dinlenmesiyle devam etti. 

23-02-202223-02-202223-02-2022

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.