TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ EĞİTİMİN EBA DERSLERİ TOKAT'TA ÇEKİLECEK

Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki Eğitim Eğitim Genel Müdürlüğü uzaktan eğitim EBA ders çekimleri Eğitim Tokat Web Tv stüdyolarında çekilecek.
MESLEKİ EĞİTİMİN EBA DERSLERİ TOKAT'TA ÇEKİLECEK

Geçtiğimiz yıl Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğünce kurulan stüdyoda lise ve üniversiteye geçiş sınavları için yapılan ders kayıtlarına ek olarak bu yıl anasınıfından on ikinci sınıfa kadar tüm şubelere yönelik müfredata uygun ders kayıtları yapılarak Dijital Ders İçerikleri Kütüphanesi oluşturulmaya başlanmıştı.

Geniş ve profesyonel kadro tarafından dört farklı disiplinde anlatılan dersler hem Eğitim Tokat web tv üzerinden canlı yayımlanarak hem de dijital ders içeriği kütüphanesi oluşturularak öğrencilerin uzaktan eğitim sürecinde katkı sunuyor.

Geçtiğimiz hafta Mesleki Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Varın Numanoğlu Eğitim Tokat TV stüdyolarını yerinde incelemiş ve yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirmişti.

Milli Eğitim Bakanlığı aldığı yeni kararla Mesleki Eğitime yönelik ders içeriklerini üretme görevini Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğüne verdi. Konuyla ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali şunları söyledi: "İki yıldır büyük bir hassasiyetle üzerinde çalıştığımız stüdyomuzun, teknik ekibimizin, eğitimci kadromuzun ve eğitim stratejimizin ürünlerini almaya başladığımız için gururluyuz. Stüdyomuz başta Milli Eğitim Bakanımız Sn. Prof. Dr. Ziya Selçuk olmak üzere, Bakan Yardımcımız Prof. Dr. Mahmut Özer'in büyük destekleriyle kuruldu ve geliştirildi. Sn. Valimiz Dr. Ozan Balcı ilk günden itibaren maddi ve manevi desteklerini eksik etmediler. Kısa sürede, alanına hâkim ve özverili ekibimizle gece gündüz demeden çalışarak ülke genelinde ses getiren çalışmalara imza atmayı başardık. Bütün derslerin içerikleri dışında sosyal ve kültürel programlar, yarışmalar, söyleşiler, konserlerle stüdyomuzu öğrencilerimizin ve halkımızın hizmetine soktuk. Şimdi ise başarılarımızın gurunu yaşıyoruz. Tokat'ımız artık ülke geneline hizmet üretebilecek bir seviyeye gelmiştir. Mesleki eğitim Genel Müdürlüğünün talebi doğrultusunda mesleki eğitimin EBA ders içerikleri artık Tokat'ımızda üretilecek. Bize verilen bu anlamlı görevin layıkıyla üstesinden geleceğimize inancımız tamdır. Zira gerek teknik altyapımız, gerek oluşturduğumuz Tokat Uzaktan Eğitim Modeli, gerek yönetim ekibimiz ve gerekse öğretmen kadromuzla bu işin üstesinden gelecek güçteyiz. Salgın sürecinde, alışılmışın dışında bakış açıları geliştirmek, hayallerimizi devreye sokmak, kısa dönem tecrübelerden etkili ve verimli dersler çıkarmak zorundayız. Çünkü dar zamanda büyük işler yapmaktan mesulüz. Bu felsefeyle hareket eden müdürlüğümüz farklı ve faydalı adımlar atmaya, hayal gücünün ve yeteneklerin sınırlarını zorlamaya, yeni projelerle hizmet üretmeye devam edecektir."

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.