TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Eğitimde İşbirliği Protokolü İmzalandı

Mesleki ve Teknik Eğitimi daha nitelikli hale getirmek için oluşturulan "Mesleki ve Teknik Eğitimde işbirliği" protokolü Tokat  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve  Tokat Madeni Sanatkarları Odası arası düzenlenen törenle imzalandı.
Mesleki ve Teknik Eğitimde İşbirliği Protokolü İmzalandı

Mesleki ve Teknik Eğitimde İşbirliği Protokolü İmzalandı

 

 Mesleki ve Teknik Eğitimi daha nitelikli hale getirmek için oluşturulan "Mesleki ve Teknik Eğitimde işbirliği" protokolü Tokat  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve  Tokat Madeni Sanatkarları Odası arası düzenlenen törenle imzalandı.

            Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Efkan KARAERKEK, Tokat  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Şaban CEYLAN,  Tokat Madeni Sanatkarları Odası Başkanı Fehmi ÇANKAYA,  Okul idarecileri, sektör temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar. 

            İl Milli Eğitim Müdürümüz  Levent YAZICI törende yaptığı konuşmada ; ‘Sanayileşmenin temelinde nitelikli insan olduğunu belirterek ne kadar nitelikli insanımızı yetiştirebilirsek, üreten sanayisi olan bir ülke olacağız, daha büyüyen bir ülke olacağız. Bizim mesleki eğitimden ülke olarak çok büyük beklentilerimiz var. Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğümüz, Bakanlığımız, Hükümetimiz de aynı şekilde mesleki eğitime bu yaptığı düzenlemelerle sağladığı katkıyı çok net olarak ortaya koydu. Zannediyorum bundan sonra daha çok uygulayıcılara iş düşüyor. Biz eğitimcilere, eğitim yöneticilerine, sektördeki değerli paydaşlarımıza, katalizör görevi gören oda başkanlarımıza çok büyük bir görev düşüyor. Bunu gençlerimize, çocuklarımıza toplumumuza doğru anlatmamız sektörle bu bütünleşmeyi birliğini sağlamamız gerekiyor.” şeklinde konuştu.

            Okul sanayici iş birliği konusunda da güzel bir gelişme olduğunu kaydeden Tokat Madeni Sanatkârları Odası Başkanı Fehmi ÇANKAYA, projeden herkesin faydalanmasını istediklerini kaydetti.

            Tüm ülke için hizmet yaptıklarını ifade eden Tokat Madeni Sanatkarları Odası Başkanı Fehmi ÇANKAYA “25 kişilik bilgisayarlı sınıfımız var. Bu sınıfımız Tokat’taki her kurumun ihtiyacını karşılamaya yönelik. Şu anda kalkınma ajansının projesi dâhilinde bir eğitim veriliyor. Bu sınıfımızda bütün programlarımız var, istenilen her programın eğitimini orada verebiliriz. Biz sanayiciler olarak hep yakınıyoruz ara eleman yok diye, işte ara eleman için bir fırsat. Okul sanayici iş birliği konusunda da bir gelişme. Biz aynı protokolü üniversite ile de yaptık, hep diyoruz ki üniversiteyi öcü gibi gördük. Sıkıntı bu noktada okullarda değil, öz eleştiri yapacağım, sıkıntı esnafımda. Okuldan bir destek isteyip de okul vermediyse o zaman okula veya üniversiteye hesabını soralım. Ben bu projeyi ve bu protokolü önemsiyorum emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Burada liselerimize, meslek liselerimize herkese açık bir proje, istiyoruz ki herkes faydalansın. Memleketimize bir hizmet oldu. Sadece Tokat’ımıza değil Türkiye Cumhuriyetine bir hizmet yaptık. Bu hizmetten herkes faydalansın. Kalkınalım, esnaf olarak her kesin gelir seviyesi yükselsin. Nihayetinde 12 milyon 500 bin Euro’nun 2 milyon Euro’su Türkiye cumhuriyeti bütçesinden çıktı. 10 milyon 500 bin Euro’su Avrupa birliği hibesi. Bu projeyi biz yapmasaydık belki de Yunanistan alacaktı gelişmekte olan ülkeler arasında. Ben sanayi sitesi başkanı olarak ben her türlü desteğe hazırım, bence bu projelerin sayısını artıralım.” ifadelerini kullandı.

            Protokol konuşmalarını ardından ‘Mesleki ve Teknik Eğitimde işbirliği’ protokolü taraflarca imzalanarak tören sona erdi

 

 

 

17-04-201717-04-201717-04-201717-04-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.