TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Mesleki ve Teknik Eğitimde Nitelik ve Birliktelik Çalıştayı” Açılış Programı Düzenlendi

“Mesleki ve Teknik Eğitimde Nitelik ve Birliktelik Çalıştayı” Açılış Programı Düzenlendi

Tokat Valiliği, Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz birlikteliğinde 19 – 20 Ekim 2016 tarihlerinde düzenlenecek olan “Mesleki ve Teknik Eğitimde Nitelik ve Birliktelik Çalıştayı” açılış programı Gaziosmanpaşa Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Açılış programına  Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN, Vali Yardımcısı Mehmet Suphi KÜSBECİ, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Yaygın ve Mesleki Eğitim Daire Başkanı Süleyman AKGÜL, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, akademisyenler, protokol üyeleri, ilçe milli eğitim müdürlerimiz, il milli eğitim müdürlüğü yöneticileri, okul/kurum müdürlerimiz, öğrencilerimiz ve davetliler katıldı.

Bu topraklarda vatanı, bayrağı, dini, milleti için Malazgirt Meydan Savaşı’ndan, İstanbul’un fethine, Çanakkale Savaşı’ndan Kurtuluş Savaşı’na ve 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan ecdadımız ve vatandaşlarımız için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan program İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI’nın açılış konuşmasıyla devam etti. İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI açılış konuşmasında: Müdürlüğümüzün düzenlemiş olduğu iki gün sürecek olan Mesleki ve Teknik Eğitimde Nitelik ve Birliktelik Çalıştayının öncelikle İlimize, Ülkemize ve tüm öğrencilerimize hayırlar getirmesini diliyorum. Çalıştayımız kapsamında Türkiye’de rasyonel ve daha güçlü bir mesleki ve teknik eğitim sistemi modelinin geliştirilmesi ile bu modelin hayata geçirilmesi için gereken politika, tedbir ve eylem adımlarının belirlenmesi hedeflenmektedir.Yarın beş ayrı gurupta tartışılacak mesleki ve teknik eğitim sorunları ve çözüm önerileri final oturumunda tüm paydaşlarımızın huzurunda sunulacaktır. Çalıştayımızın sonuçlarının ülkemize, Tokat İline  bir yol haritası niteliği taşımasına mesleki ve teknik eğitime erişimin geliştirilmesine, kapasitesinin artırılmasına, eğitim sektörünün toplumla ve iş dünyası ile ilişkilerinin geliştirilmesine, nitelikli işgücünün istihdamının sağlanmasına katkıda bulunmasını ümit ediyor ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI’nın ardından konuşma yapan Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Yaygın ve Mesleki Eğitim Daire Başkanı Süleyman AKGÜL Ülkemizde mesleki eğitimin durumu ve öneminden bahsetti.

Program UNESCO Kültür Mirası listesinde yer alan ve Yaşayan İnsan Hazinesi olarak kabul edilen Niksarlı Kaval Ustası Yaşar GÜÇ’ün kaval dinletisi ve  Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan Ahilik konulu “ Gül ve Ter” isimli tiyatro gösterisini sergilenmesi ile devam etti.

Program son bölümünde ise Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yakup İÇİNGÜR, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Ahmet FENERCİOĞLU ve Diren Holding Direktörü Koray AYBEK’in panelistliğini yaptığı “Mesleki ve Teknik Eğitim” konulu panel düzenlendi. Panel sonunda panelistlerimize Vali Yardımcısı Mehmet Suphi KÜSBECİ ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI hediyelerini verdiler. Açılış programı yiyecek ve içecek ikramının ardından sona erdi.

 

Çalıştayımız 20 Ekim 2016 Perşembe günü sat 09:30’da Gaziosmanpaşa Üniversitesi Teknopark çalışma gruplarının konularını değerlendirmesi ve saat 15:30’da Gaziosmanpaşa Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Konferans Salonunda çalışma gruplarının çalıştay sonuç raporlarını sunumu ile sona erecektir.

19-10-201619-10-2016

 

19-10-2016

 

19-10-2016

 

19-10-2016

 

19-10-2016

 

19-10-2016

19-10-201619-10-2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.