TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarında Tanıtım ve Yapılandırma Çalışmaları Toplantısı Yapıldı

Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarında Tanıtım ve Yapılandırma Çalışmaları Toplantısı Yapıldı

 

Milli eğitimin temel hedefleri arasında öğrencileri; “ilgi, istidat ve kabiliyetlerini geliştirerek gerekli bilgi, beceri, davranışlar ve birlikte iş görme alışkanlığı kazandırmak suretiyle hayata hazırlamak ve onları, kendilerini mutlu kılacak ve toplumun mutluluğuna katkıda bulunacak bir meslek sahibi olmalarını sağlamak, milli birlik ve bütünlük içinde iktisadi, sosyal ve kültürel kalkınmayı desteklemek ve hızlandırmak” ve sektörün ihtiyaç duyduğu iş gücünü yetiştirmek yer almaktadır.

 

Bu kapsamda mesleki ve teknik eğitim kurumlarımızda günün ihtiyaçlarını gerisinde kalmış yönleri saptanmak ve güncel ihtiyaçların belirlenmesi, sektörün beklentileri, yerel ihtiyaçları, öğrencilerimizin ve velilerimizin beklentileri ve bunların ne kadar karşılanabilir olduğunun yeniden belirlemek amacıyla “Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarında Tanıtım ve Yapılandırma” çalışmaları toplantısı yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI başkanlığında İl Milli Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü Efkan KARAERKEK, Çalışma ve İş Kurumu Şube Müdürü Ceyhun ÇELİK, Sanayi ve Ticaret Odası Başkanlığı Genel Sekreteri Mustafa FIRTINA, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü şube müdürleri, mesleki ve teknik eğitim okul müdürleri katıldı.

 

30-03-2016

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.