TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali'nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Millî Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali'nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Millî iradenin mükemmel bir ifadesi olan, erdemli ve yüksek ahlakî niteliklere dayanan nesiller yetiştiren  Cumhuriyetimizin  96. kuruluş yıldönümünü kutlamanın kıvancı ve gururu içerisindeyiz.

Millî egemenliğimizin sayesinde din, dil ve etnik fark gözetmeksizin tüm vatandaşlarımızı demokrasi çizgisinde buluşturan Cumhuriyetimiz, aziz Türk milletinin kararlı ve kahraman evlatlarının omuzlarında yükselmiş ve bugün de aynı inanç ve istikamette gelecek asırlara yürümektedir.

                Cennet yurdumuzun üzerinde oynanan emperyalist oyunları bertaraf edip, İstiklal Savaşı başlatan milletimiz, tarihte görülmemiş zaferler kazanarak Cumhuriyeti kurmuştur. 2023 Vizyonu ile Cumhuriyetimizi 100. yılına taşımanın gayreti içinde olan bizler, ülkemizi muasır medeniyetlerin üzerine çıkarmak için gece gündüz bıkmadan, yorulmadan çalışacağız.

Bölgesinde lider devlet olmanın mücadelesini veren ülkemiz için bugün de şehit ve gazi olan kahramanlarımızın varlığını gördükçe gücümüz artıyor, millî şuurumuz etrafında kenetleniyor, Cumhuriyetimizi pâyidâr kılmak için yeni nesiller yetiştiriyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK'ü ve aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükran duygularıyla  anıyor, milletimizin Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor,  saygılarımı sunuyorum.

 

Murat KÜÇÜKALİ  

İl Milli Eğitim Müdürü

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.