TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Piyango İhya Balak Fen Lisesi’nde Kitap Değerlendirme Etkinliği Yapıldı

Milli Piyango İhya Balak Fen Lisesi’nde Kitap Değerlendirme Etkinliği Yapıldı

“Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz Projesi” kapsamında  Tokat Millî Piyango İhya Balak Fen Lisesi öğretmen okuma grubu tarafından, yazar Aziz Erdoğan’ın “Abide Şahsiyet Mehmet Akif” eserini değerlendirme toplantısı yapıldı. Etkinliğe katılan öğretmenlerimiz  Mehmet Akif Ersoy’un her yönüyle abide bir kişilik olduğunu belirterek Aziz Erdoğan’ın gençlere yönelik hazırladığı ve Türk gençliğine Millî Şairimizin tanıtılması, Akif’in değişik yönleriyle örnek alınması adına etkili bir üslupla eserini oluşturduğu ifade edildi.

                Tokat Millî Eğitim Müdürlüğünün yürüttüğü Değerler Eğitimi etkinliklerinin mart ayı planlamasında “Fedakârlıkta Zirve İnsanlar” teması okullarda işlenerek öğrencilerde farkındalık oluşturmak amaçlandığı, bu kapsamda Akif’in gündeme getirilmesinin ve hafta boyunca çeşitli etkinliklerle tanıtılmasının değerler eğitimi açısından da çok isabetli bir seçim olduğu söylendi.

 

            Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Murathan Bakan, kitap okuma grubumuz sadece öğretmenlerimizden oluşmuyor. İdarecilerimiz, okul hemşiremiz Serap Güven, , kütüphane görevlimiz Ayşe abla, bilgi işlem sorumlusu İnci abla ve destek ekibinden arkadaşlarımız da okuma grubuna katıldılar. Öğretmen, idareci ve destek ekibiyle tüm çalışanların kitap okuyor olması ve bu etkinliğe gönülden sahip çıkılması, öğrencilerimizde olumlu bakış açılarının gelişmesine yol açıyor. Gençlerimizin motivasyonlarının artması için olumlu örneklere ihtiyaçları var.  Kendilerine örnek alacakları nitelikli okuyucuların çok yakınlarında hem de okul ortamında olması olaya ayrı bir güzellik katıyor. Okuma grupları kesintisiz devam eder, hatta okuma etkinliklerine velilerimiz de katılırsa kocaman aile okumaları gerçekleştirilebilir diyerek katılan tüm arkadaşlara ve  “Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz” etkinliklerinde emeği geçenlere teşekkür etti.

 

13-03-201713-03-201713-03-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.