TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz Tarafından “Şehitlerimizi Anma ve Demokrasi Gecesi” Düzenlendi

Müdürlüğümüz Tarafından “Şehitlerimizi Anma ve Demokrasi Gecesi” Düzenlendi

 Müdürlüğümüz tarafından öğrencilerimizin değerler bakımından gelişimini sağlayarak yapıcı, yaratıcı, duyarlı, demokratik, milli manevi duyguları benimsemiş,  topluma karşı sorumluluk duyan, temel insani değerleri olan bireyler olarak yetişmesini amacıyla hayata geçirilen “TEK YÜREK” projesi kapsamında “ŞEHİTLERİMİZİ ANMA VE DEMOKRASİ GECESİ” programı düzenlendi.

  26 Haziran Atatürk Kültür Merkezi’nde, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda Tokat Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Ahmedi Mahmut KAYA ve Adnan ŞAHİN tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua yapıldı.

 FETÖ/PDY terör örgütünün 15 Temmuz gecesi gerçekleştirmek istediği darbe girişimi ve bu alçak girişime karşı, halkımızın göstermiş olduğu şanlı direnişin görüntüleri ile devam eden bu anlamlı gecede; Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğretmeni Hüseyin KODAL, Türk-İslam tarihinin başlangıcından bugüne kadar kahraman milletimizin vatanı için verdiği mücadeleyi ve şehadet hikayelerini meddahlık gösterisi şeklinde sundu.

 Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından birbirinden güzel kahramanlık türküleri ve ağıtların seslendirildiği gecede; Şehit Jandarma Teğmen Hubeyb TURAN’ın kız kardeşi 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencisi Ayşe TURAN’ın ağabeyine mektubu, 15 Temmuz’da Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’nda şehit olan Özel Harekat Polisi Birol YAVUZ’un kızının babasına yazdığı ve 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencisi Zehra YAYMAZ’ın seslendirdiği mektup izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı.

 Programın finali; 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Ali BAL ve Güzel Sanatlar Lisesi Korosu tarafından, Arif Nihat ASYA’nın “Dua” şiiri ile yapılırken Dua’ ya tüm salon amin diyerek eşlik etti. Programın sonunda, Valimiz Sayın Cevdet CAN ve AK Parti Tokat Milletvekili Prof. Dr. Coşkun ÇAKIR tarafından 15 Temmuz gazileri Hasan SARMAN, Zeki AVCI, Bayram ERTUBAY, Hasan YAŞAR ile şehit yakınları Mehmet KISA ve Ersin DİKER’e, Darphane Genel Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz şehitleri ve gazileri anısına hazırlanan hatıra para takdim edilirken ilimizde bulunan şehit aileleri ve gazi derneklerinin yöneticilerine gecenin anısına hazırlanan plaketler sunuldu.

Duygularını ifade eden 15 Temmuz kahramanları ve şehit yakınlarının o geceye ilişkin anlattıkları ile şehit yakınlarının sözleri salondakilerden büyük alkış aldı.

 Valimiz Sayın Cevdet CAN, AK Parti Tokat Milletvekili Prof. Dr. Coşkun ÇAKIR, Garnizon ve 48. Piyade Alay Komutanı Piyade Albay Aykut BİÇEROĞLU, GOÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN, İl Emniyet Müdürü Göksel TOPALOĞLU, Kurum Müdürleri, diğer protokol üyeleri, şehit ve gazi dernek temsilcileri, şehit aileleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşların yoğun katılım gösterdiği program; şehit aileleri, gaziler ve protokol mensuplarının programın hazırlanmasında büyük bir özveri ve ihtimam gösteren İl Milli Eğitim Müdürlüğü ailesiyle çektirdikleri hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

 

05-12-201605-12-201605-12-201605-12-201605-12-201605-12-201605-12-201605-12-201605-12-2016

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.