TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz Tarafından Tercih Danışma Masası ve Tercih Çadırı Kuruldu

Müdürlüğümüz Tarafından Tercih Danışma Masası ve Tercih Çadırı Kuruldu

 

               TEOG, LYS ve YGS sonucuna göre tercih yapmak isteyen öğrencilere tercih dönemi boyunca tercih danışmanlığı ve mesleki yönlendirme hizmetinin sunulabilmesi, öğrencilerin yanlış tercihe düşmelerini engellemek amacıyla il genelindeki ortaokullar ve ortaöğretim kurumlarında Rehberlik Öğretmenlerinden “Tercih Danışmanlığı Komisyonları”, Cumhuriyet Meydanı´nda “Tercih Çadırı” ve Novada Alış Veriş Merkezi´nde “Tercih Danışma Masası” kurulmuştur. Rehberlik Öğretmeni olmayan köy okullarımıza 1 (bir) günlük öğretmen görevlendirilmesi yapılmıştır. Okullarımızda ve Tercih Çadırında komisyonlar mesai saatleri içerisinde, Novada AVM’ de ise Tercih Danışma Masası 10.00-19.00/21.00-23.00 saatleri arasında çalışmalarını sürdürmekte olup, tercih işlemleri 16 Temmuz 2015 tarihinde sona erecektir.

                 Tercih Çadırına ve NOVADA AVM’ ye gelen öğrenciler uygulamanın kendilerine oldukça faydalı olduğunu, aldıkları danışmanlık hizmetiyle tercihlerini gönül rahatlığıyla yapacaklarını, burada aldıkları danışmayla kafalarındaki soru işaretinin gittiğini belirtti. Öğrenci velileri ise tercih sürecinde çok sıkıntı yaşadıklarını, tercih danışmanlığı uygulamasının bir nebze de olsa yüklerini azalttığını aktararak, emeği geçenlere teşekkür ettiler.

 

t

 

tttt               

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.