TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Necmi Muammer Ortaokulu Avrupa Fatihi

Necmi Muammer Ortaokulu Avrupa Fatihi

Zile Necmi Muammer Ortaokulu'nun başvurduğu "KA2 Yenilik ve İyi Uygulamaların Değişimi için İşbirliği, Stratejik Ortaklıklar- Okul Eğitimi projeleri" hibe almaya hak kazandı. Avrupa Komisyonu "Erasmus +Programı 2019 Teklif Çağrısı" döneminde başvurulan projeler ile öğrenci ve öğretmenler, Avrupa kültür ve tarihini öğrenip kültür aktarımı yapacaklar.

"Europe Culture Hunt" ve "Give up Bullying" isimli projeler ile birlikte, 2018 yılı "Teklif Çağrısı" döneminde Zile'de tek okul olarak hibe almaya hak kazandığı Erasmus+ KA229 "English Language Acquisition with Blended Learning" projesiyle başarılarını sürdüren okul, Letonya ve Romanya ülkelerinden ortaklarla iş birliği yapıyor.

6 ORTAK OKULLA İŞBİRLİĞİ

Necmi Muammer Ortaokulu Müdürü Fatih Peşmen, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, şu bilgileri verdi:

 "İngilizce öğretmenimiz Feruze İlkatmış'ın hazırladığı İspanya koordinatörlüğünde başvurulan 'Europe Culture Hunt' isimli proje olup bu proje kapsamında 2019-2021 eğitim öğretim dönemlerinde öğrenci ve öğretmenlerimiz İspanya, İtalya, Polonya, Romanya ve Türkiye ülkelerinden 6 ortak okulla iş birliği yaparak Avrupa kültür ve tarihini öğrenip kültür aktarımı yapacaklar.

Romanya koordinatörlüğünde başvurulan ikinci proje ise İngilizce öğretmenimiz Aygün Kök'ün hazırladığı 'Give up Bullying' isimli projedir. 2019-2021 eğitim öğretim dönemlerinde öğrenci ve öğretmenlerimiz Estonya, Litvanya, Polonya, Romanya ve Türkiye ülkelerinden 6 ortak okulla iş birliği yaparak çeşitli alanlarda maruz kalınan zorbalığın önlenmesine yönelik çalışmalar yapacaktır.

Okulumuzun 2018 Teklif Çağrısı döneminde Zile'de tek okul olarak hibe almaya hak kazandığı ve koordinatörlüğünü yaptığı Erasmus+ KA229 'English Language Acquisition with Blended Learning' isimli projesi hala devam etmekte olup öğrenci ve öğretmenlerimiz İngilizce öğretim ve öğrenimi üzerine Letonya ve Romanya ülkelerinden ortaklarla iş birliği yapmaktadır."

OKUL, DİĞER OKULLARA ÖRNEK TEŞKİL EDİYOR

Hibe almaya hak kazanan projeler ile birlikte Necmi Muammer Ortaokulu, Avrupa standartlarında eğitim verme yolunda hızlı adımlar atmaya devam ediyor. Okul, öğrencilerin kendilerini geliştirme, yeni beceriler edinme ve kültür aktarımı yapmada, öğretmenlerin de mesleki gelişimine katkıda bulunmada diğer okullara örnek teşkil ediyor.  

 

22-07-2019

Yeşilırmak Mah. Mehmet Şahin Bulvarı No 38 TOKAT - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.