TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenci Yazar Buluşmaları Yeni Öğretim Yılına Kaliteli Bir Başlangıç Yaptı

Öğrenci Yazar Buluşmaları Yeni Öğretim  Yılına Kaliteli Bir  Başlangıç Yaptı

           Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından son yıllarda başarıyla uygulanan Öğrenci – Yazar buluşmaları projesinin 2015-2016 Öğretim Yılı ilk programları Gazi Osman Paşa Lisesi, İbn-i Kemal İlkokulu, Gazi Osman Paşa Ortaokulu ve TOBB Ortaokulu´nda gerçekleştirildi

             8 Ekim 2015 saat 10.00’da İbn-i Kemal İlkokulu´nda Öğretmen – Şair Sündüs Arslan AKÇA ile birlikte öğrencilerin karşısına çıkan, çocuk edebiyatının dev ismi Bestami Yazgan sunumuyla büyüledi. Masal ve şiir kitaplarıyla çocuklarının beğenisini kazanan Bestami YaZGaN’a ilgi büyük oldu. Çocuklarla bir süre sohbet eden, okumak üzerine; anne, baba ve öğretmen sevgisi üzerine konuşup şiirler okuyan Bestami YAZGAN, öğrencileri de etkinliğine kattı. Şiirlerini öğrencilerle birlikte seslendirdi ve onlara çeşitli sorular yönelterek çocukların gözünden aile ve öğretmen kavramlarına farkındalık oluşturdu

            Manisa Salihli Bizim Ece Dergisi´nin imtiyaz sahibi Şair Ahmet OTMAN’ın da çeşitli sürprizlerle katıldığı program sonrasında Bestami YAZGAN öğretmen ve öğrencilere kitap imzaladı.

            Aynı gün saat 10’da GOP Ortaokulu´nda öğrencilerle buluşan Gümüşhane’den katılan Şair – Araştırmacı Yazar Talat ÜLKER,  Eğitim Uzmanı – Şair Nihat AYMAK, Emekli Eğitimci – Şair Metin FALAY öğrencilere okumak, şiir ve kültür üzerine konuşmalar yaptılar. Soru - cevap bölümlerinde ise öğrencilerden gelen sorulara şairler cevap verdiler

            Gazi Osman Paşa Lisesi konferans salonunda öğrencilerle buluşan Akademisyen, Şair Yar. Doç. Dr. Ahmet Tevfik OZAN ve Eğitimci – Şair Mahmut HASGÜL sanat, eğitim ve şiir hakkında bilgiler verdiler. Elazığ’dan katılan Tabip Akademisyen Ahmet Tevfik OZAN yaptığı sunumlarla sanat ve edebiyat felsefesi hakkında bilgiler paylaştı. Okul Müdürü Mehmet YORULMAZ, günün anısına Şair Ahmet Tevfik OZAN´a çeşitli hediyeler takdim etti.

            8 Ekim 2015 Perşembe günü saat 13.30’da il merkezinde gerçekleştirilen son programda Çağımızın Yunus’u olarak tanınan Bestami YAZGAN TOBB Ortaokulu öğrencileriyle buluştu.  Görsel hazırlıklarıyla ve sunumuyla öğrencilerin beğenisini kazanan Bestami YAZGAN’a ilgi büyüktü.

            Okul Müdürü, öğretmenler ve değişik meslek gruplarından konukların da katıldığı program sonrasında şair, kitaplarını imzaladı.

            Ayrıca Niksar Kaymakamlığı, Niksar Belediye Başkanlığı ve Tokat Şairler ve Yazarlar Derneği işbirliği ile yapılan öğrenci – yazar buluşmalarında yurdun dört bir yanından ve ülke dışından katılan şairlerle öğrenciler buluştu. Niksar Merkez okullarından farklı türde 6 okulda gerçekleşen buluşmalarda son derece etkileyici dakikalar yaşandı. Şairlerle öğrencilerin söyleşileri öğrencilerin yeni bakış açıları kazanması için son derece olumlu bulundu.

ş

şşş

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.