TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERİMİZ KARNELERİNE KAVUŞTU

Tokat'ta, eğitim-öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi ile il genelinde 107 bin 338 öğrenci karne aldı.
ÖĞRENCİLERİMİZ KARNELERİNE KAVUŞTU

Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Eroğlu, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Bünyamin Şahin ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali ilimizde düzenlenen karne dağıtım törenlerine katılarak öğrencilerimizin karne heyecanına ortak oldular.

İlk olarak Halil Rıfat Paşa İlkokulunda öğrencilerimize karnelerini takdim eden Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, Başkanımız Sayın Eyüp Eroğlu, Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Bünyamin Şahin ve Müdürümüz Sayın Murat Küçükali öğrencilerimizi tebrik etti.

Ayrıca Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, öğrencilerimize ve öğretmenlerimize kitap da hediye etti.

Ardından Türkiye'de ilkler arasında yer alan Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde (Tarım Lisesi) ilk karne dağıtım töreni gerçekleştirildi.

Törende konuşma yapan Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı; " Sevgili öğrenciler çok nitelikli ve özel bir okulda okuyorsunuz. Tarım çok önemli ve çok gelişme gösteren bir sektör. Kendinizi bu yönde çok iyi bir şekilde geliştirerek hedeflerinizi çok iyi belirleyin ve derslerinize iyi çalışın. Çok önemli ve kritik bir okul dönemindesiniz. Bu okulda olduğunuz için çok şanslısınız. Bu nedenle bu dönemi okulunuzun kıymetini bilerek çok iyi değerlendirin. Tatilde de kitaplardan uzak kalmayın. Tim öğrencilerimize ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum." dedi.

TOGÜ Rektörü Sayın Prof. Dr. Bünyamin Şahin ise Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin ilk karne günü olduğunu belirterek ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'e teşekkür ederek sözlerine başladı. Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı'ya ve Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali'ye de teşekkür eden Rektör Şahin, Tarım Lisesi öğrencilerimize de tebriklerini iletti.

TARIM TEKNOPARK İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Tarım Teknopark ile ilgili son gelişmeleri aktaran Rektör Bünyamin Şahin, TOGÜ Kampüsünde yer alan Teknopark'ın yanında bir yer tahsisi yapıldığını belirterek " Önümüzdeki haftadan itibaren yer tahsisi ile birlikte Tarım Teknopark'ı oluşturacağız. Dolayısıyla sizin için yeni bir uygulama alanı daha var. Yine Sayın Bakanımızın talimatlarıyla çalışmalarımıza başladık. Tarım Teknopark için Teknopark'ın yanındaki diğer araziyi tahsis ettik. Dolayısıyla önümüzdeki haftadan itibaren yer tahsisi ile birlikte Tarım Teknoparkı oluşturacağız. Böyle öğrencilerimiz için bir uygulama alanı daha oluşturmuş olacağız. Ayrıca Sayın Bakanımızın talimatlarıyla laboratuvar desteği devam edecek. Bu lise çok fonksiyonlu bir lise. Araştırma potansiyeli olan, donanımı çok güzel bir lise. Bu noktaya gelene kadar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, kendilerine iyi tatiller diliyorum." dedi.

Müdürümüz Sayın Murat Küçükali ise yaptığı konuşmada; "Okulumuz Türkiye'de ilk. Bu yönüyle çok şanslısınız. Ayrıca okulumuzun üniversite içerisinde yer alması, üniversitemizin tüm imkanlarından faydalanmanız da sizin için büyük bir şans. Üniversitenin tüm imkanlarını sizin için seferber eden Sayın Rektörümüze çok teşekkür ediyorum.  Yine Sayın valimize çok teşekkür ediyorum; bu okulumuzla ayrıca ilgilendiler. Sizin tüm sorunlarınızı çözmek için büyük gayret sarf ediyoruz. İnşallah sizin de bu gayretlerin karşılığını vereceğinize inanıyoruz.  Okulumuz her geçen yıl daha da güçleniyor, daha iyi bir konuma geliyor. İnşallah buradan mezun olduğunuzda birer müteşebbis olarak mezun olacaksınız. Yani tarımla ilgili sadece devlet işi beklentisi içerisinde olmamalısınız. Kendiniz  buradan öğrendiklerinizle özel işinizi kurup bu bilgi birikiminizi kullanıp memlekete daha faydalı olabilirsiniz. Ben hepinize zihin açıklığı diliyorum. Yeni dönemde inşallah daha başarılı olmanızı diliyorum.  Artık tatil ama okumaya devam edeceğiz yine. Hepinize iyi tatiller diliyorum." İfadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından öğrencilerimize karneleri ve kitapları takdim edildi.

21-01-202221-01-202221-01-202221-01-202221-01-202221-01-202221-01-202221-01-202221-01-202221-01-202221-01-202221-01-2022

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.