TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimiz “Tek Yürek” Projesi Kapsamında Tokat Şehitliğini Ziyaret Etti

Öğrencilerimiz “Tek Yürek” Projesi Kapsamında Tokat Şehitliğini Ziyaret Etti

Müdürlüğümüz tarafından, ilimiz genelinde temel eğitim ve ortaöğretim öğrencilerinin değerler bakımından gelişimini sağlayarak yapıcı, yaratıcı, duyarlı, demokratik, Milli manevi duyguları benimsemiş, topluma karşı sorumluluk duyan, temel insani değerleri olan bireyler olarak yetişmesini sağlamak amacı ile hayata geçirilen "Tek Yürek" Projesi kapsamında Şehitlik Ziyareti gerçekleştirildi.

Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, öğretmenleri ve AR-GE Proje koordinatörünün katıldığı ziyarette, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Ahmet KIYAK tarafından icra edilen Kur´an-ı Kerim tilavetinin ardından hep birlikte şehitlerimiz, milli birlik ve beraberliğimizin güçlenmesi için dua edildi. 

        Proje Koordinatörleri Rukiye SARGUT ve Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Nuri ÇABUK tarafından öğrencilere, şehitlikte kabirleri bulunan şehitlerimiz hakkında  bilgi verilerek şehitlik ziyaretlerinin önemi vurgulandı. Edebiyat Öğretmeni Ümit KOCABAY ise şehitlik makamının yüceliği, şehitlerimize ve vatanımıza olan vefa borcumuz ile ilgili kısa bir konuşma yaptı. Öğrencilerimizin de duygulu anlar yaşadığı etkinlik, kuş suluklarına su doldurulması ve öğrencilerimizin her bir şehit kabrinin başında dua etmelerinin ardından sonlandırıldı. 

 

 

16-12-201616-12-201616-12-201616-12-201616-12-2016

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.